Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbina i nie tylko, pomocy!


marek.wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Uważasz, że w aucie jest inaczej?

 

Zdecydowanie. Uwierz lub nie ale tą metodą wyjeździłem 260 tyś bez problemów z wtryskami i resztą. Jeśli będziesz chciał wiedzieć więcej to proszę na pw bi tutaj nie będziemy zaśmiecać.

marek.wroc - czy wszystko w porządku ? Jak się sprawuje szczeniak :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zamierzałem, włałem pół buteleczki STP na ok.30 litrów ON. Nie jeżdżę dużo, ale po każdych 10-20 km auto jest "żywsze". Obroty stabilne na biegu jałowym, coraz lepiej przyśpiesza, pali za peierwszym "strzałem" po jednokrotnym podgrzaniu świec. Nie należę do ludzi ślepo wierzących w zbawienne działanie specyfiku. Nie wiem na ile to zasługa STP, na ile oczyszczania się układu wydechowego, na ile lepszych od moich poprzednich wtrysków, na ile odłaczenia egr-a. Może to wszystko ma wpływ, że auto jest "spawniejsze". Co do STP przyjąłem zasadę opisywaną na wielu forach (sporo czytałęm), że jeżeli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi. Fakt jest taki, że po wlaniu jest coraz lepiej, a zrobiłem raptem kilkadziesiat kilometrów. Pamiętam jak auto chodziło przed STP, porównam, jak wyjeżdżę całą buteleczkę (dwa razy po pół) i postaram się obiektywnie opisać.

Mój kolejny mały problem, to ciężko pracujący "pedał gazu". Wskazanie najbardziej prawdopodobne, to potencjometr gazu. Wiem, że istnieja różne rozwiazania w tych autach. Patrzyłem wewnatrz, metalowy pręt pedału przyśpieszenia dochodzi aż do podłogi, patrzyłem do komory silnika pod pompę hamulcową, widzę tam coś, co pzypomina kostkę elektryczną petencjometra gazu. Gdy myłem silnik na myjni (tak chciał mechanik przed wczesniejszymi usługami), a były wtedy spore mrozy, to rano tak mi zamarzł "pedał gazu", że ledwo go ruszyłem, dlatego uważam, że to on ciężko i nierównomiernie pracuje, a to powoduje dyskomfort jazdy. Czy ktos ma wiedzę, jakie w moim silniku jest zastosowane rozwiązanie, czy jest tam potencjometr z linką, czy "metalowe cięgno gazu" idzie bezpośrednio do potencjometra poprzed jakis przegub przy nim? Może ktoś ma nr katalogowy takiej części, najchętniiej wymieniłbym na nową (podobno jest niedroga), a mechanik mówi, że jak przywiozę, to szybko wymienie, a może wymieniłbym sam. Musiałbym jednak znać nr tej cześci, czy ktos cos poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten STP to konkretnie ma jakieś oznaczenia? Użyłeś drugiego z prawej? Jest jeszcze czwarty z prawej ale ten to raczej profilaktycznie.

http://[ciach]tp.com.pl/produkty/paliwa.html

Nie przyglądałem się jak tam u mnie z gazem, ale o ile pamietam to tutaj jest chyba linka. Zainteresowałeś mnie i sprawdzę jak to wygląda.

Gdy myłem silnik na myjni (tak chciał mechanik przed wczesniejszymi usługami), a były wtedy spore mrozy

Kurcze mechanik taki czyścioch czy było aż tak brudno? Mycie silnika na mrozie to już ostra jazda :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredi, użyłem drugiego od prawej. On jest na cały zbiornik, ale ja troche sie wykosztowałem w tym miesiącu, więc zalałem pół buteleczki ( w Auchan 19,70zł.), czyli 125ml na pół zbiornika, przy nastepnym tankowaniu wleje drugie pół buteleczki na pół zbiornika. Ja wiem, że juz jest lepiej (miałem kilkanaście aut, ale pierwszy raz "francuza"). Jeżeli ten STP sie spisze, to za 5000km wleje ten do czyszczenia całego układu paliwowego. Na innych forach wyczytałem, iż zalecaja przy zastosowaniu STP lub podobnych wymienic filtr paliwa, ja niezależnie od tego wymieniłem, bo nie wiedziałem, kiedy był wymieniany przez poprzedniego właściciela. Co do mycia, to gdy kupiłem i pojechałem na diagnostykę, stwierdzono wyciek oleju i paliwa, ale silnik był trochę "zasyfiony", więc zalecił mycie, aby zlokalizować wycieki. Po tym przejechałem ok. 40km i było widać, że cieknie z uszczelniacza na półosi i jednego weżyka z paliwem ( usterki usunięto). Mycie było w ogrzewanej myjni specjalistycznej (60zł.), trochę pojeździłem, ale woda nie zdołała odparować (na dworze było minus 15 st.C.).

Fredi, jak znajdziesz czas, to zobacz jak to wygląda z tym "gazem", a może ktoś wie i zna nr katalogowy tej części. Byłem w sklepie moto obok mojego miejsca zamieszkania, a tam totalny melepeta stwierdził, że nie ma ale sie dowie. Następnie zapytałem na drugi dzień, a on dalej, że dzwonił do znajomych sklepikarzy, a oni też nie wiedzieli, jeszcze podzwoni do kogoś..., żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, jeszcze przy rozruchu widzę w lusterku mała mgiełkę przez moment, ale to połowa lub jedna trzecia tego, co było. Dzisiaj zauwazyłem wioząc rano żone do pracy, że zaczał ładnie się zbierac na III biegu z 1200 do 2000obr. o czym mogłem tylko marzyć.

Prezes, jeżeli to nie jest duży problem, to podaj wskazówki odnośnie sklepów we Wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka chmurka po odpaleniu w mroźny dzień to normalka - dawka wtrysku potrzebna do odpalenia jest spora i może lekko zadymić. Co to zamarzania pedału gazu, to sprawdź, czy z podszybia nie kapie woda dokładnie na potencjometr. Miałem identyczny problem, poprawiłem uszczelkę na podszybiu (od strony silnika) i założyłem osłonkę gumową na linkę - tam gdzie wchodzi do potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie. Na poczatku info., że z autem moim wszystko ok. STP w sposób znaczący poprawił osiągi i pracę silnika i nie jest to tylko moje złudzenie. Potrzebuje takiej informacji: czy ktoś z Was wymieniał podświetlenie potencjometrów od regulacji nawiewu-ciepła-kierunku nadmuchu? Chodzi mi o te trzy "kółka" poniżej radia. Mam tam ciemno, chyba obie żaróweczki są spalone, nie wiem, jak się do nich dostać, jak to zdemontować, a nie chcę niczego złamać. Z ggóry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!