Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Paradoks: na południu europy zima, a u mnie na północy w ostatni weekend było słonecznie i dycha na plusie.

Postanowiłem zrobić przegląd auta i zauważyłem, że klimatyzacja nie działa. Kompresor chodzi, ale przewody ani na jotę nie robią się zimniejsze, jak to bywało w innych autach. Miałem ją nabijaną podczas sprzedaży we wrześniu, więc gdzieś jest wyciek. Wbrew pozorom klima jest dosyć ważną rzeczą, bo suszy szyby, kiedy w środku siedzą osoby w mokrych ubraniach.

 

Jakieś sugestie, co sprawdzić przed wizytą u machera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa bo w przypadku braku ciśnienia w układzie nie powinna sie uruchomić. Jesteś przekonany, że nie działa? Może, któryś zawór nie trzyma. Ale na odległość to takie gdybanie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że czynnik wyciekł całkowicie, po prostu jest go na tyle mało, że klimatyzacja nie pracuje. Ciśnienie jakieś jest bo sprawdiłem lekko trącając zawór, wypuściłem może częśc grama czynnika. Ale jak mawiają fachowcy, w tych ukłądach ciśnienie nic nie mówi o ilości czynnika. Jest czynnik - jest ciśnienie; nie to nie.

Kompresor się uruchamia, wentylator na chłodnicy również, ale przewody wyraźnie zimne się nie robią. Późną jesienią klimatyzacja jeszcze pracowała, bo ładnie suszyła, teraz nie chce.

Wygląda na to, że jest gdzieś bardzo malutki wyciek. Na razie zamówiłem latarkę ze światłem UV, może ktoś wpadł na genialny pomysł i napuścił czynnika z markerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpłatnie nikt ci klimy nie sprawdzi (chyba ze dobry znajomy fachowiec) sprawdzenie kosztuje od 50 do 200zł

wiem bo miałem auto z klimą i też z nią walczyłem

 

Jak chcesz sprawdzić układ klimy to powiedz żeby do czynnika dodali kontrastu i sprawdzili lampą UV najlepsza i najskuteczniejsza metoda,a latarkę to możesz mieć na własny użytek :l:

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wykupioną dodatkową gwarancję na to auto. Poza tym klima była dopełniana przy sprzedaży, czego sie wypierali. Ale że dostali czarno na białym, że jednak było po mojemu mogą zrobić darmowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późną jesienią klimatyzacja jeszcze pracowała

To nie zachowałeś zasad normalnej eksploatacji w okresie zimowym i teraz się dziwisz.

Na forum (o instrukcji auta nie wspomnę) jest już opisane jak należy używać klimatyzacji - :l: i POCZYTAJ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Samochodów z klimą używam nie od dziś, zasady znam. Co dwa tygodnie uruchamiałem na kilkanaście minut - kompresor startował a że zimno na zewnątrz to się efektom nie przyglądałem.

Dopiero przy "dniu otwartej maski" przyjrzałem się temu bliżej. I tyle.

 

Dealer miał obowiązek naprawić samochód aby był zgodny ze specyfikacją. Dopełnienie dziurawej klimy nie nazywam naprawą i tego się będę trzymał.

 

Dodano: 21 mar 2012 - 19:52

Klimatyzacja została dopełniona miesiąc temu, warszta zapewniał, że wszystko jest i było w jak najlepszym porządku. Dzisiaj zauważyłem, że mam zatłuszczony przewód pomiędzy chłodnicą (skraplaczem) a wejściem do kabiny. Przyjżałem się temu dokładnie i okazało się, że czujnik na przewodzie wychodzącym z chłodnicy jest podejrzanie czysty, widać wymienili go na nowy cyganiąc ile wlezie, że było dobrze.

Przy okazji, czy ktoś wie co to za czujnik jest, temperatury czy ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Takie postępowanie jest "nie po brytyjsku". Nowy czujnik pewno kosztuje mniej niż robogodzina warsztatowa poświęcona na jego test. A jeszcze dobre wyczyszczenie zupełnie nie podpada pod tutejsze warsztaty.

 

Dodano: 24 mar 2012 - 19:46

Dzisiaj odkryłem, że jednak wykapuje mi trochę czynnika z gwintu gdzie czujnik ten jest zainstalowany.

W jaki sposób się go usczelnia? Specjalna uszczelka lub taśma teflonowa na gwincie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!