Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wskaźnik poziomu oleju


gosik_bh

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to byłby odpowiednik tego co u mnie było ZAPLANUJ PRZEGLĄD.

Rok od ostatniego przeglądu i wymiany oleju i filtrów minął 04 stycznia tego roku, a komunikat miałem około 2 miesiące wcześniej. Też najpierw było bez kontrolki SERVIS, tylko samo przypomnienie. (gdzieś na forum o tym pisałem wówczas)

Na razie to olewam, bo za mało kilometrów najechane by ojej i filtry wymieniać, planuje to zrobić jak bedzie cieplej, gdzieś w okolicach kwietnia. Dystansu i tak nie przekroczę, ale filtry będą bardziej świeże na lato, szczególnie klimy i powietrza do silnika, jak już pozimowy brud i pył będzie przez wiosenne deszcze zmyty z dróg.

Zastanawiam się jeszcze czy zlecić to ASO czy mojemu mechanikowi. ASO za wymianę oleju, z olejem i filtrem życzy sobie 280zł

A może jakaś wiosenna promocja się przytrafi.......

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wniosek taki że za 2 miesiące zmieni mi się z "zmień" na "wymień" olej ;)

A jak było rok temu to nie powiem bo już miałem komunikat z serwisem :l:

Dzięki gojgien ;)

To może ja też poczekam do 22 kwietnia ;) będę przynajmniej wiedział czy zmieni się komunikat ;) i czy serwis się zapali ;)

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam. Jedyny mankament to ten świecący SERVIS.

Na razie wiem z jakiego powodu świeci, zwracam jednak baczniejszą uwagę na pozostałe kontrolki. W przypadku stwierdzenia innych usterek też SERVIS się zapala ale z innymi kontrolkami. Tu już świeci więc trzeba pilnować pozostałych czy nadal są zgaszone. można by tez zgasić to manualnie, bez wymiany oleju i filtrów, a po zmianie na świeże jeszcze raz skasować, wprowadzając od nowa pełny dystans i odliczanie do roku.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet i tylko bagnet prawdę ci powie ilością kreseczek kuleczek kropeczek i innych nie sugerował bym się za bardzo mam trzy renówki i w zasadzie każda pokazuje jak chce .... więc tylko bagnet panowie i panie a wskaźnik elektroniczny traktować jako sugestja :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem jak to wygląda na komputerze a na bagnecie :mrgreen:

Komputer mi pokazuje 3/4 stanu i tak samo jest na bagnecie :mrgreen:

A więc wynika z tego żeby mieć wszystkie kreski na komputerze trzeba również full na bagnecie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wskaźnikowi elektronicznemu lepiej nie ufać, kilka dni temu przekręcam kluczyk po tankowaniu i pojawiły się same kreseczki i wskaźnik migał, przestraszony zjechałem na bok i sprawdzilem poziom na bagnecie, pokazywał że olej jest w normie, na wszelki wypadek kupiłem olej i dolałem 0,5 litra, wkaźnik pokazał że jest już ok, postanowiłem upewnić się na bagnecie ale wyciągnąłem tylko uchwyt reszta się złamała i została w środku (plastikowy bagnet!!), na szczęście udało się wyciągnąć, kupiłem nowy bagnet (niestety też plastikowy) i poziom oleju jest ok ale od tamtej pory po przekręceniu kluczyka elektroniczny wskaźnik się nie pojawia. Ma ktoś pomysł gdzie szukać usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!