Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wymiany tylną belkę lub oś jakkto woli.stwierdzone zostało że tylne koła sa zbieżne różnią się o 1cm .Jazda na śliskim tym samochodem to katasrofa tył chodzi jak chce. Moje pytanie brzmi czy ktoś miał taką sytuację i czy pomogło wymiana czy jakiś inny patent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam robiłeś geometrie i wyszła ta różnica tylko czy jest równomiernie z obu stron ,czy jednej ,co do wymiany tylnej belki rzecz banalnie prosta ,ale mam jeszcze propozycje sprawdż tylne zaciski i klocki ,bywa tak że klocki się blokują i jest podobny efekt prowadzania po szosie .Pisze dlatego ta że miałem już taki przypadek. Może u Ciebie będzie konieczna wymiana belki zreguły to pomaga.

 

/0cool: info by me :l:

Edytowane przez corsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo12 opisz dokładnie swoje objawy! moje auto na letnich oponach zarzucało tyłem na dziurach.po wymianie na zimowe jest tragedia! nie da się tym jeździć po śniegu czy mrozie tak mocno zarzuca. geometrię robiłem dwa razy jeszcze na letnich oponach i nikt nie wspominał o belce czy złej zbieżności. wiem, że na pewno opony zimowe są do niczego (stare) ale czy tylko przez to tak się auto zachowuje? powiedzcie jak można sprawdzić tą belkę? czy ewentualnie wymiana tuleja wystarczy czy jest to poważniejszy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,byłem na geometri i sprawdzali sam tył i wyszło tak jak pisałem 1 cm zbieżności, z jednej strony więcej a z drugiej mniej. Ale właśnie wróciłem z warsztatu i ze zmienioną belką , gdy leżały na podłodze to roztaw mierzony od mocowania zacisków na górnej śrubie to 0,6cm,po wymianie znalazłem trochę śliskiego i lodu na drodze i rewelacja nawet nie drgnie tył, a wczesniej to tracił przyczepność i uciekał. Jak wcześniej jechałem po drodze byłasucha i gdy wiatr nawiał śniegu na drogę to przód wichał dobrze atył rzucało musiałem kontrować delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używana 200 zł plus przesyłka dzisiaj byłem na geometrii wyszło jak w książce wszystko ok!! belka jest na alegro facet z piły

Edytowane przez enzo12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczelo mi jeszcze bardziej rzucać tyłem. Czy wymiana tylnej belki pomoże? Czy wina może leżeć po stronie wyrobionych tuleji? Zauważyłem jeszcze, że koła z tyłu są lekko przesuniete w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam bardzo podobne objawy w swojej Megane II Cabrio!!A dokładniej mam czasami wrażenie że auto z tyłu pływa, na zakrętach na mokrej nawierzchni zarzuca tyłem i mam jedną oponę z tyłu ścięta od strony wewnętrznej. Zrobiłem zbieżność i okazało się ze tylne koła mają różną zbieżność. Czy myślicie, że to belka?? Amortyzatory i reszta jest w porządku. Czy orientujecie się czy belka do megane II zwykłej jest ta sama co do Cabrio? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić zbieżność i kąty pochylenia tylnej osi.Niestety są nie ustawne.Zużycie opony od środka może świadczyć o zbytnim pochyleniu koła lub o tym że koło jest w rozbieżności a powinno być zbieżne. Ja stawiam na to drugie. Należy zaznaczyć że to właśnie tylna oś prowadzi auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ostatnio wymieniałem tuleje belki tylnej. Wymiana nie jest zbyt trudna i nie wymaga demontowania belki. Wystarczy odkręcić śrubę i odciągnąć belkę na dól i już mamy dostęp do tuleji. Jako że jest plastikowa bez większych problemów można ją wybić większym młotkiem. Natomiast nowe można wciągnąć za pomocą długiej śruby i dopacowanej tulejki np. ze starego łożyska czy rozrusznika itp.

Dodam że po wymianie różnica jest bardziej zauważalna niż sądziłem, mimo że stare tuleje nie wyglądały tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!