Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można odczytać z karty


Optima

Rekomendowane odpowiedzi

Po moim ostatnim brzydkim zachowaniu w temacie ładowania indukcyjnie kart w lagunach poprzez czytnik, chciałbym się troszkę zrehabilitować tym tematem.

A więc co jest zapisywane w kartach naszych sceniców.

Temat ten jak zauważyłem wielu ciekawi, a nic nie można na ten temat znaleźć w sieci prócz domysłów. Przynajmniej ja nie potrafiłem.

Będąc ostatnio w ASO na wymianie poduszki silnika - zapytałem co można odczytać z naszych kart. Pan ładnie mi pokazał. Położył ją na czytniku (szaro białe plastikowe pudełko wielkości 4 paczek papierosów) i pokazał na ekranie. W czytniku jest też otwór, w który - jak to Pan określił - wkłada się do odczytu grot kluczyków nowych samochodów. Użył wyrażenia nowych, ale nie dopytałem jak nowych. Spytałem czy mogę zrobić zdjęcie - popatrzył na mnie jak na głupka, ale pozwolił :mrgreen:

Oto co można odczytać:

 

post-7796-0-19916500-1330284846_thumb.jpg

 

 

Pole oznaczone przeze mnie jako 1.

Tutaj można wpisać i zapisać na karcie dane właściciela. Z menu wybiera się opcję, która otwiera nowe okienko, gdzie można zapisać imię, nazwisko, adres, telefony itp. U mnie jest na karcie brak zapisów - to i pole puste. Widać na fotce napisy "tel" i "gsm"

Następne pole - data zwrotu samochodu, data badania technicznego

Kolejne pole oznaczone przeze mnie jako 2 - u góry są kreski. Tam można zapisać numer rejestracyjny samochodu, poniżej numer VIN, niżej - przebieg. Przebieg jest identyczny jak na wyświetlaczu. A więc w karcie nie jest zapisywany niby prawidłowy przebieg, który ma demaskować kręcących liczniki - tylko ten z wyświelacza. Mój faktyczny przebieg jest większy o ok. 2,5 tysiąca niż na wyświetlaczu - bo tyle mniej więcej jeździłem z niesprawnym (zdemontowanym) wyświetlaczem. Po zamontowaniu wyświetlacza po naprawie - przebieg był taki jak przed demontażem/awarią.

Pole 3 - sorry za odbicie lampy błyskowej, ale nie chciałem już facetowi pupy zawracać by zrobić kolejną fotę. Pole to wskazuje poziom oleju. W polu tym był obrazek konewki z kroplą (czy raczej olejarki) i wskazanie poziomu oleju: graficzne - prostokąty. U mnie były zapalone (trochę je widać) czerwony i pomarańczowy i jeden zielony

Kolejne pole wskazuje ciśnienie w oponach - oczywiście w tych pojazdach, które mają czujniki ciśnienia w kołach.

Pozostałe pola chyba są już zrozumiałe dla wszystkich:

- poziom paliwa

- dystans do kolejnego przeglądu (u mnie 23750km)

- typ, nr, lakier, datę dostawy [to chyba chodzi o datę sprzedaży]

Wszystkie dane, które u mnie są puste - pan zapytał czy ma wprowadzić. Wklepuje się je ręcznie. Nie czułem takiej potrzeby, żeby go fatygować.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdalnie raczej nie - wg. mnie w momencie naciśnięcia STOP są przesyłane dane do karty. Oczywiście tylko w tch pojazdach, w których są czujniki ciśnienia w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten temat rozwiązuje wiele dylematów z pamięcią karty w sceniku II.

osobiście też się o tym przekonałem będąc w ASO (przebieg pojazdu, notabene cofnięty), ale jeszcze wtedy głupi byłem i nie pytałem o szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!