Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mam mały problem


topol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem użytkownikiem renault megane classic 200r 19dti, .Mam mały problem podczs ruszania lub spuszczenia gazu po prawej stronie coś skrzypi nie wiem co to jest a bardzo mnie to wkurza, jak sie dluzej pojezdzi chalas troche cichnie??. drugi moj probelm to taki iz czasami tłumnik mi drży o nadwozie niewiem czy to wina może jakaś gumka spadła czy cos innego, macie moze schemat mocowani tłumika.Jeszcze mnie zastanawia odpalanie jak jest zimny to musze go troszke pokrecić jakieś ok2sekundy czy to normalne w tych silnikach. :-(

Pozdrawiamm

 

[ Dodano: 2007-10-03, 08:46 ]

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja się podepnę... tez classic ale 1.6 99r. Otóż, ostatnio auto było u mechanika... Wymienił wydech, do środkowego tłumika, i od tego momentu...coś puka z lewej strony z tyłu. Najlepsze, że nie zawsze, nie na każdej dziurze, a nawet nie zawsze na tej samej dziurze z ta sama prędkością... w jeden dzień mocniej, w drugi mniej...tłumik siedzi sztywno i mocno...?

Druga sprawa, to skrzypienie z tyłu...objawy też nie zawsze , czasami na dziurach, a czasami na zakrętach, a czasami wcale...... generalnie już sam nie wiem... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. stukanie: sprawdź osłony nad wydechem, może wystarczy podgiąć. Złap za końcówkę wydechu jak będzie zimna i bujaj nią na boki. Jak będzie stukać tzn że zawieszenie tłumika do poprawy.

ad. skrzypienie: pewnie amory daja o sobie znać. Skrzypi jak stara wersalka to na 99% amory <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. co do tłumika, to gumy są nowe i naprawdę sztywne, a rozbujać tak, żeby uderzyło w podwozie to chyba mi się nie udało nawet;/

 

Co do amorów, to rozumiem, że skrzypią sobie, bo skrzypią i nie ma wpływu to na skuteczność działania, lub poprawne działanie nie koliduje ze skrzypieniem?<piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Szarpnij jeszcze góra dół <piwko>

Co do amorów, to rozumiem, że skrzypią sobie, bo skrzypią i nie ma wpływu to na skuteczność działania, lub poprawne działanie nie koliduje ze skrzypieniem?:oops:

Nie moge dać jednoznacznej odpowiedzi, musisz sprawdzić na stacji ich skuteczność. Jedne skrzypią mimo że są dobre, inne skrzypią i sa zuzyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!