Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Turbo dziura"? Wada-usterka turbiny po regenaracji?


burkots

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W listopadzie regenerowałęm uszkodzoną turbinę. Ostatnio zauważyłem przy dużych obrotach i dużej prędkośći dziwne zachowanie. Przy dość ostrej jezdzie (po nagrzaniu silnika, biegu nr4 i predkośći około 100km/h następuje ułamkowy spadek mocy, czas - mniej niz 1/2s. Gawarancje na turbo mam do maja więc proszę o informację czy muszę to reklamować czy jest to normalne... Dodam, że turbo jest dość głośne na zimnym silniku i biegu nr1, podobno coś ma być ją słychać ale nie aż tak bardzo, a gwizdała od poczatku założenia... proszę o info... Dziękuję. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być przyczyna zaworu przy turbinie ale podjedź do nich i niech sprawdzą jak masz gwarancje a swoją drogą to coś krótką Ci tą gwarancje dali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję mam na 6miesięcy... więc do maja 2012. Naprawa-regulacja tego zaworu jest bez demonotwania turbiny? Naprawę turbiny wykonywał mi zakład naprawy samochodów a turbinę regenerowała firma zajmująca sie tymi sprawami. Zakład turbinę zawizi do regenracji - tamci udzielją gwarancji na papierze. Więc kto ma to zrobić? Zakład mechaniczny czy ten który turbo robił? I jakie mogą być koszty?? Czy darmowe w ramach gwarancji na turbo?? Jeszcze jedno pyatnie - czy takie rzeczy jak opisuję się dzieją?? Czy to tylko moje wyolbrzymienie-troska o turbo?? Za głośna wg mnie i ta "turbo dziura" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie pisz, że to turbo dziura bo to nie to zjawisko. Turbo dziura, to efekt słabego przyspieszania do np: 1800 obr/min a potem dostaje autko kopa. Jeżeli masz coś takiego to winiłbym tutaj przepływomierz ale jeśli masz małą przerwę w " ciągu " podczas przyspieszania to może to być wina turbiny lub zaworu przy niej. mechanik powinien wiedzieć (ten który montował) czy uszkodzeniu uległa turbinka czy winę ponosi coś innego. Nie gdybaj, tylko jedź do mechanika. I jeszcze jedno, turbina nie gwizda a jeśli już gwizda to jest do regeneracji :o

Co do gwarancji to jakiś lipny serwis znalazłeś bo ja w starszym sceniolu dostałem 12 miesięcy albo 100 tyś km :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Dzięki. W temacie samochodów jestem zielony... lotnictwo to moja mocna strona... Dlatego zadałem pytanko i po "chłopsku" napisałem co MEGANE boli, na trubo dali gwarancje 6m. Nie mialem wpływu gdzie poszła do regeneracji. W przyszłym tygodniu zajmę się tym problemem i dam znać co wyszło. A może jestem przewrażliwony?? Uczulali mnie na turbo przed kupnem, nacieszyłem sie pól roku i strzeliła - regenracja mnie czekała i powinno być ok. Zostawie auto i niech sprawdzają. Rozmawiałem z mechanikiem na temat głosnej pracy turbiny i mówił, że jakiś czas tak będzie. Mineło 4miesiace i dalej to samo i dodatkowo 2-3x ten ułamkowy spadek mocy, takie jakby "przerwanie" na 4 i dużej prędośći. Ale dziękuje za info - może komuś te posty się przydzą :lol:

Edytowane przez burkots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!