Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poranne szarpanie


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Rano, lub po pracy, gdy samochod dlugo stoi przy po odpaleniu i ruszeniu na benzynie czuje ze przerywa, trwa to bardzo krotko i przechodzi. Co to moze byc?

Potem gdy przelaczy sie na lpg nie ma juz tego problemu, gdy przelacze na PB tez nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik 1.4 16v bez gazu i mam podobne objawy.po nocy jak odpale i ruszam to wlasnie cos jakkby przerywalo przez pierwsze pare metrow.

ja w tym silniku nie mam przeplywomierza tylko jest czujnik cisnienia zasysanego powietrza i czujnik tem. sasysanego powiertza.

bylem na kompie i wszystko jest ok.

zastanawiam sie czy to nie jest wina swiec bo dawno nie wymienialem.teraz mam NGK.

a przy okazji czy ktos moze wie jakie swiece zakladaja w ASO do tego silnika(megane 1.4 16v 1999r.)marka i symbol?

bo bym se takie kupil wlasnie .tylk oze w sklepie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, W moim miescie w zadnym sklepie nie mieli swiec NGK i dopiero dzis bede mogl kupic. Ale wczoraj nie wytrzymałem i wygrzebalem ze smietnika stare swiece, wkreciłem je i dzis rano bez szarpania, jeszce zobaczymy co po pracy bedzie i tez dam znac. Stare swiece to Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martbex, nie chce reklamować allegro, ale ja też chciałem kupić NGK w swoim rodzinnym mieście, ale chcieli 19zł za sztukę, znalazłem BKR6EZ na allegro za 9,60zł za sztukę, a przesyłka 4,8zł. Podejrzewam jeszcze tak jak to było poruszane w innych postach, ze może być np. przesunięty pasek o jeden ząbek na jednym z wałków rozrządu. W sobotę zobaczę to i to i dam Wam znać czy coś się zmieniło z porannym szarpaniem

 

P.s. Teram mam założone Eyquem - ale miesiąc temu kupiłem samochód i nie wiem kiedy ostatnio były zmieniane świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy A jakie były te objawy i który wałek był przestawiony o 1 ząbek od ssących czy od wydechowych? No i w którą stronę? Na wcześniejsze otwarcie zaworów czy późniejsze? Trochę jest tych kombinacji przy dwóch wałkach rozrządu, to i objawy będą różne. Ja miałem przyspieszony o 1 ząbek wałek od wydechowych i wolne obroty były bardzo niestabilne jak w dwusuwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojecia szczerze który i w która strone. Bo po 2h odtawilem auto do poprawki i nawet o nic nie pytalem. A objawy byly takie, ze chodzil jak diesel (autentycznie), powyzej 4000 obrotów sie dusil (a to 16v sic!) i stracil ze 30-40 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!