Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poranne szarpanie


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie wiem co to może być, staram się wziąć to na logikę. W lato po nocy szarpania nie mam. W zimę po nocy szarpanie jest. Jest wilgotniejsze powietrze, może izolator na cewce dostaję wilgoci i przebija, w miarę rozgrzania przebijanie ustaję bo nie ma wilgoci - domysły.

 

Też wymieniłem na NGK, w piątek zmienię na Eyqem i mam nadzieję, że okaże sie, że to były świece.

Natomiast jeśli to nie pomoże to wtedy stopniowo (w miarę możliwości finansowych będę zmieniał cewki na Denso

 

Jeśli ich wymiana nic nie da to wtedy będę szukał przyczyny w czujniku temperatury, a może to jest tak, że pompa paliwa nie daję już takiego ciśnienia (duży okres eksploatacji), już sam nie wiem.

 

Czy komuś udało sie wygrać z porannym szarpaniem :-) :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie termostat - u mnie przepuszczał, zmieniłem i nic nie pomogło.

 

Piok, a dlaczego sądzisz, że to nie cewki ani pompa paliwa, sprawdzałeś - to ja wtedy nie będę musiał ? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki sprawdzalem i nic nie bylo na nich widac - jedyne co mnie teraz martwi to fakt ze serwis zaleca przy wyjeciu cewek spryskanie ich jakims psikaczem.

Co do pompy to latwo to sprawdzic - zanim zapalisz silnik przekrec kluczyk w stan gotowosci - poczekaj az kontrolki zgasna i wykonaj te czynnosc trzykrotnie - przed rozrruchem pompa pracuje przez chwile wiec taki manewr pozwoli ja rozruszac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bargar, ale jest szansa że znajdziemy wspolne rozwiazanie problemu. Pamiętasz wątek "1.4 16V szarpanie.." tam glowny problem to byly swiece które wielu pomogły i znalezione przez Ciebie błędne ustawienie rozrządu które niektórym pomogło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Natomiast jeśli to nie pomoże to wtedy stopniowo (w miarę możliwości finansowych będę zmieniał cewki na Denso, po tym ja gdzieś wyczytałem ze Beru to prawie to samo to Sagem, to stwierdziłem, że nie będę zmieniał praktycznie na to samo) (...)

Trochę zaniepokoiłeś mnie tym stwierdzeniem (podaj jakiś link).

Przedwczoraj kupiłem komplet nowych cewek Beru po tym jak kolejny Sagem skończył swój krótki, parszywy żywot (co dziwne tym razem nie było żadnych zewnętrznych śladów). Pierwsze co zauważyłem po wymianie, to równa praca silnika na wolnych obrotach :-) (wcześniej silnik potrafił leciutko zatrząść) oraz co ważniejsze, rano przestał szarpać. Być może okres jest za krótki, żeby stwierdzić to z całą pewnością, ale póki co wszystko jest :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też poprawiona wersja SAGEM z innym nr katalogowym,ale niewiele lepsza."
zdunman to cytat. Ja wywnioskowałem z niego, że ulepszone, choć niewiele lepsze są SAGEMY a nie BERU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!