Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 DTi Nie odpala po wymianie filtra


triplex130

Rekomendowane odpowiedzi

taka ciekawostka dotyczaca czujnika położenia wału - jak nie wiadomo ja ma być podłączony to trzeba sprawdzić dwie możliwości. Osobiście miałem taki przypadek (jak tu opisano- brak kostki) że po podpięciu za pierwszym nie odpalała fura, po odwrotnym podłączeniu tego czujnika ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do administracji za co te czerwone litery cenzura

Za to, co w swoich postach teraz masz na czerwono (gdybyś nie był tego świadomy) oraz brak najmniejszych chęci poprawy.

To tylko próba przywołania do porządku niesfornego i oportunistycznego usera.

Jeśli to nie przyniesie efektów, to eliminacja osła i analfabety z forum.

Gdybyś poczuł się urażony, to pokaż swoje wypociny temu kto Cię Polskiego uczył, jeszcze Ci facjatę za to obije, bo wstyd tej osobie przynosisz.

Na marginesie, słowo "cenzura" nie robi na nas wrażenia, za płytkie i zbyt przez TROLLI wyświechtane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dopaliła. Jednak wina była po stronie czujnika (kupiłem nowy) autko smiga ale czasem ma lekkie zafalowania obrotów (wcześniej tego nie było).

No i dymi mi się z przewodów wydechowych koło turbiny (to chyba sie wypala ta ropa która poleciała na nią przy wymianie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o wykrycie usterki przes program diagnostyczny a piszesz o sprawdzaniu podzespołu morze u ciebie w serwisie ???

Oprócz programu diagnostycznego z odpowiednim interfejsem, każdy serwis (dobry) posiada również multimetr.

Nie wszystkie czujniki można zdiagnozować przez podłączenie auta do komputera. Dotyczy to nie tylko renówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia podłączanie tego pojazdu pod clipa też jest ciekawa. Od kiedy go mam byłem już 3 razy na diagnostyce komputerowej (co ciekawe za każdym razem tester twierdził że jest problem z UCH,abs oraz tym właśnie czujnikiem (prędkosci obrotowej silnika). Czujnika nigdy nie wymieniałem,za to za pierwszym razem (kiedy niby ten czujnik był wg. clipa uszkodzony) do wymiany był wtrysk sterujący, za drugim razem czujnik temp. cieczy (czego clip nie pokazał). W obu przypadkach objawiało się to stratą mocy i ikonka EKG na liczniku. Raz jeden zdarzyło się ze clip miał racje (kąt wtrysku rzeczywiście wymagał regulacji).

 

Tak że diagnoza komputerem to jedno, ale doświadczenie osoby używającej go tez jest bardzo potrzebne.

 

Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje za pomoc :-)

 

wesołego jaja wszystkim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!