Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek płynu spryskiwacza w Megane II


jt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

dziś odkryłem mały problem, a mianowicie wlałem 5 l płynu do spryskiwaczy i nagle zobaczyłem, że ciurkiem leci mi z pod osłony zderzaka. Próbowałem znaleźć przyczynę, ale do zbiornika płynu dostęp jest praktycznie od góry niemożliwy. Czy ktoś się z Was do niego dobierał, jak ustalić przeciek? Będę wdzięczny za podpowiedź. Czy wymiana takiego zbiornika to poważny koszt?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną przecieku jest połączenie (ruchome) wlewu ze zbiorniczkiem płynu. Usunąć go możesz ściągając koło i nadkole, pod nadkolem będzie zbiornik zapewne wlew wyszedł z oprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponownie wracam do tego tematu,gdyż usterka została usunięta nie było to ruchome połączenie wlewu lecz spadł przewód z spryskiwacza reflektora oraz z łącznika który tam występuje. Po uzupełnieniu płynu nie ma wycieku ze zbiornika ale nie działają spryskiwacze reflektorów. Wg instrukcji działają one po włączeniu świateł i po naciśnięciu dźwigni wycieraczek do siebie. Oszem spryskiwacz działa ale na przednią szybę a na światła niestety nie. Może macie jakąś sugestię jak dalej postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem pytanie w sprawie działania spryskiwaczy reflektorów ksenonowych w Megance II. Usunięto mi wyciek płynu do spryskiwaczy (rozłączone były rurki na łączniku właśnie od spryskiwaczy reflektorów). Szczęśliwy wlałem prawie całe 5 l płynu do zbiornika - nie ubywa wszystko ok. Ale chciałem sprawdzić czy spryskiwacze reflektorów działają. Wg instrukcji działają one przy włączonych światłach i podczas spryskiwania przedniej szyby. Niestety tak u mnie nie jest - jaka może być przyczyna , że spryskiwacze reflektorów nie działają? Mechanik powiedział, że to sprawa elektryka, a poza tym ( padło pytanie a czy Pan je musi mieć nie nadąży Pan uzupełniać płynu) Czy tak jest w istocie? Czy ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Uzupełniłem dziś płyn i dysza na lewy reflektor pięknie psika, prawy natomiast nie ( patrzac zza kierownicy )Do tego kapie po osłonie silnika cały czas więc stawiam, że wypiął się wężyk. Jak się tam dostać.... ?

 

Dodano: 08 cze 2014 - 23:12

Zdjeli zderzak, wpieli wężyk i wszystko

gra ;-)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!