Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Injection Fault 1.9Dci


raflo_99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy meganek;)

Opisuje mój problem ponieważ chce pomoc innym go rozwiązać

Wsiadam do samochodu wciskam start a tu na kompie komunikat INJECTION FAULT.

Przyjechał gościu podłączył komputer i zdiagnozował bład na obwodzie układu wtryskowego.

Wynikło z tego ze jest uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.

Po wymianie okazało się ze JEST WSZYSTKO OK MEGANE PALI NA DOTYK.

 

Pozdrawiam, mam nadzieję że pomogłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam! Mam ten sam problem, wyskakuje błąd injection fault i auto nawet nie odpali.

Wymieniłem już raz czujnik od wtryskiwaczy na rampie, zapłaciłem za używany 450zł (nowy kosztuje w serwise reno 960zł).

Pojeździłem na nim 2 miesiące i padł.

Zamówiłem więc następny używany Bosha o tym samym nr katalogowym.

Mechanik zamontował kolejny, który padł dosłownie po przejechaniu 5 km.

W serwisie Reno dowiedziałem się, że te pierwsze grube czujniki w rampie były wadliwe i są teraz ich zamienniki o całkiem innym nr katalogowym.

Doszliśmy więc do wniosku wraz z mechanikiem, że kupowaliśmy cały czas te czujniki z wadą fabryczną, które pech chciał kończyły się zaraz po włożeniu do rampy mojej Megi. Postanowiłem więc kupić nowy w serwisie Reno (1000zł wraz z założeniem).

Meganka odpaliła pochodziła 10 minut po czym znowu zgasła, zapalił się błąd injection fault i w rezultacie spaliło nowy czujnik ciśnienia paliwa.

Coś pali czujniki nikt nie wie o co chodzi.

Mało tego w programie pokazuje ciśnienie paliwa w wartości 450.

Po odpięciu wtyczki od czujnika wraca do 250, po podpięciu znowu mamy 450.

Ciężka sprawa głowią się w ASO nad tym teraz, a ja już nie mam siły do Meganki...

A wszystko zaczęło się 2 miesiące temu po wymianie rozrządu oraz wszystkich filtrów i oleju.

Do tej pory przez 7 lat Meganka ani raz nie zawiodła i praktycznie nic mnie nie kosztowała.

 

 

Autoryzowany serwis renault postawił diagnozę: Wiązka przewodów do wymiany. Cena 300zł. Wszystko już działa, pozdrawiam

Edytowane przez luzikseba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem jechałem i mi nagle zgasł. Próbowałem ponownie odpalić i wyskoczył komunikat injection fault i nic.zawołałem faceta i po podpięciu clipa wyskakuje błąd P0697 facet stwierdził ewidentnie iż padł czujnik ciśnienia na rampie wtryskowej bo ma mega zawyżone wartości. Pytanie: ryzykować i kupić nowy czujnik czy używany? Czy ta usterka w 100% to czujnik? Wczoraj np. Wcisnąłem start stop nie było komunikatu i sprobowałem odpalić. Zakręcił ale nie odpalił. Jakaś wasza rada?

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy czujnik z gwarancją. U mnie powodem usterki była przegryziona przez jakieś zwierzątko wiązka kabli która spaliła w rezultacie 4 czujniki po 400zł i jeden nowy, który dzięki Bogu w serwisie Reno wymienili przez gwarancję na nowy. Jak coś pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem narazie używany czujnik z gwarancją rozruchową jeżeli faktycznie to jest ten czujnik powinien odpalić silnik i wtedy pomyśle nad kupnem nowego z serwisu.

 

Dodano: 05 sie 2014 - 14:22

Auto naprawione. Padł jednak ten czujnik ciśnienia na listwie CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na allegro używany za 120 zł z gwarancją rozruchową. Kupiłem też nową odmę za 160 zł z gwarancją na dwa lata.

 

Dodano: 18 wrz 2014 - 14:59

U mnie dzisiaj znowu meganka zgasła na drodze i to samo injection fault i stop świeci. Silnik kręci ale nie odpala. Czyżby czujnik znowu padł?

Ps. Luzikseba myślisz że to też może być wina instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dzięki za pomoc teraz już wiem ze coś jest nie tak

Dzisiaj jak jechałem przy przyspieszeniu auto nagle zgasło i nie chciało odpalić, po około 25 sekundach odpalił, martwić się o to i wymienić czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!