Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Scenic II 1.6 16V


mach82

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję samochodu typu wózek dziecięcy (do wożenia rodziny, dziecka). Scenic II wydaje się być przyzwoitą opcją. Mam ok 18-19 tyś do wydania.

Ponieważ przebiegi będą małe, więc diesel odpada. Zostaje więc tylko 1.6 16V (innych nie biorę pod uwagę).

 

Co sądzicie o tym?

KLIK

Przebieg jak na 8-letnie auto wydaje się raczej zaniżony, ale moje niewprawne oko raczej niczego niepokojącego się nie doszukało na zdjęciach. Jaka to wersja wyposażenia?

 

Widziałem inne auto w mojej okolicy - z opłatami ponad 18000. W środku bardzo mocno zniszczony (wewnętrzne rączki od drzwi w fatalnym stanie - gumowana warstwa zupełnie zeszła, jakieś odpryski na radiu), akumulator zupełnie rozładowany, strasznie podrapany pod zewnętrznymi klamkami wszystkich drzwi - jakby był użytkowany przez stado kobiet, które w życiu nie obcinały paznokci, wytarta gałka zmiany biegów, opony do wymiany ... <piwko>. Tak daję w ramach ostrzeżenia gdyby ktoś się zastanawiał - link do tego złomu poniżej

ZŁOM

 

Będę wdzięczyny za info odnośnie linka nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wygląda dobrze, ale sprzedaje sie jeszcze od śniegu <piwko> Poza tym jak dla mnie wygląda nieźle, fotel kierowcy wygląda na trochę więcej, ale nie aż tak tragicznie. Poza tym żadnego zdjęcia spod maski.

 

To co określasz jako złom.... Jeżeli stoi w komisie od kilku tygodni nie jeżdżony a akumulator ma już z 4-6 lat (zakładam że był wymieniany w pewnym momencie) więc może polec. Jeżeli chodzi o rączki wewnątrz, urok tych samochodów że tak się z nimi dzieje. Zarysowania pod klamkami... sam długich paznokci nie mam, żona rzadko prowadzi mój samochód a po roku od wypastowania nadwozia pod klamką kierowcy mam juz też sporo mniejszych i większych rys (tyle że na ciemnym bardziej widać). Odpryski na radiu też mam, sam je sobie zrobiłem przy wwyciąganiu do założenia emulatora zmieniarki. Rozumiem że znalazłeś jednak jeszcze jakieś mankamenty oprócz tego co opisałeś. Jeżeli znajdziesz 2.0 16V to jednak też weź pod uwagę. Dużo więcej spalać nie powinien a dynamika lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie sprawdzonego już scenica - wszystkie opony do wymiany, a gałka zmiany biegów ostro pościerana. Jeżeli chodzi o zarysowania pod klamkami, to nie są to jakieś ryski, tylko ostro zryta powierzchnia - i to pod wszystkimi klamkami - jak w taksówkach. Te wszyskie elemnety trzeba by było wymienić, bo wygląda to okropnie. Trzeba dodać do tego opony, akumulator oraz wszystkie opłaty - samochód sprowadzony/nieopłacony i za rocznik 2003 robi się kwota zdecydowanie za wysoka. Co do mechaniki - trudno powiedzieć, ale jeżeli właściciel tak zaniedbywał kwestie estetyczne, to i mechanika zapewne też nie będzie ok. Widziałem już dużo ładniejsze egzemplarze, tylko niestety diesle.

 

Odnośnie 2.0 16V - myślę że to jednak, jak dla mnie, przerost formy nad treścią. Najwięcej i tak będę jeździł po mieście, więc zaoszczędzi się na paliwie i ubezpieczeniu, chociaż jak się coś fajnego trafi ...

 

Będę się musiał przejechać i zobaczyć tego scenica z linka.

 

Mam jeszcze 2 na oku - pierwszy 90km ode mnie, drugi bliziutko. Czy widać coś niepokojącego?

Klik1

Klik2

Edytowane przez mach82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1 - tempomatu brak

więcej nie rzuciło mi się w oczy

2 - ładny kolor, ale coś przód mi nie pasuje (może to wina krzywej tablicy ?), ale lewy reflektor i atrapa ...

 

DaakK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam na oku coś jeszcze

KLIK

- Na plus ESP (sporo Sceniców 2 nie ma)

- Nie ma tych przeźroczystych naklejek na progach z tyłu (jakie mają w ogóle zadanie? To jakaś folia ochronna?)

- Wyposażenie raczej słabsze, ale tak naprawdę to tylko automatycznej klimy by mi brakowało.

- Do ceny dochodzą opłaty

 

Coś oczywistego na minus?

Edytowane przez mach82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- alufelg brak (sporo SCII ma)

- brak zaślepki ozdobnej na prawym ramienu wycieraczki

- brak tempomatu

- brak klimatronica (sporo SCII ma)

- nie ma HF

- IMHO cena chyba wysoka

- naklejki na tylnych progach ma

 

fajna pora jak na 21:32 :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!