Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Już nigdy nie dam się nabrać na żarówki +50% lub +100%!


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Przykład:

Moc żarówki 55W

Napięcie 12V

 

Prąd = 55W/12V= 4,583333333A

 

Moc = 11,7V * 4,583333333A = 53,625W

 

Spadek procentowy mocy 100% - 53,625W/55W = 2,5%

 

A różnica w mocy żarówki 55W - 53,625W = 1,375W

 

 

Jeśli dobrze wszystko policzyłem to raczej jest to mało zauważalna różnica świecenia.

 

źle liczysz, jak spada napięcie to spada i pobierany prąd

 

R=U/I

P=U*I

I=P/U

R=U/(P/U)

R=12/(55/12) = 12/4,58 = 2,62 ohm

 

R=U/I

I=U/R

I=11,7 / 2,62 = 4,46 A

 

P=U*I

P=11,7 * 4,46 = 52,1 W

 

Róznica wynosi 5,27 % a to sporo ...

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczcie jak chcecie ale wiem z doświadczenia , że spadek na odległości (kablach) 0,3-0,5 V to już różnica bieli i żółtego kaganka na asfalcie w nocy a w czasie mokrej jezdni jeszcze bardziej zauważalne. Co więcej , patrząc na światła trudno niuansik wychwycić okiem ale zza kierownicy różnica jak między niebem a ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

natężenie światła zależy w w trzeciej potędze od napięcia zasilania więc jeżeli U = 1.1Un to 1.1^3=1.33 czyli jeżeli napięcie wzrośnie o 10% to natężenie światła wzrasta o 33%

ciekawe dotyczące przekazników

http://skoda.autokacik.pl/pages/zrobsam/tuning_swiatel.htm

ciekawe dotyczące światła i zależności żarówek od napięcia.

http://free.of.pl/d/drd/html/swiatlo.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo franc-fm, :-) nic dodać , nic ująć. W pierwszym aucie zakłądałem przekaźnik na mijania i drugi na drogowe. Widząc, że bardzo mało użytkuję świateł drogowych do kolejnych dwóch aut włożyłem tylko jeden przekaźnik na mijania. Teraz na jesień, doceniam co zrobiłem :-) . Koszt to około 20zł w wersji podstawowej i jakieś 30-35zł w wersji eleganckiej : dodatkowa podstawka pod przekaźnik i ładniejsza obudowa bezpiecznika. Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spada napięcie to spada i pobierany prąd

 

rezystancja żarnika też się zmienia (zgadza się oboje nie wzieliśmy wszystkiego pod uwagę), ale mamy już rozwiązanie :-)

 

dzięki franc-fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamontowałem żarówki philips vision extreme różnica jest wielka zwłaszcza w cenie wcześniej w autku były żarówki również philips ale zwykłe świeciły już blado żółto co zauważył Prezes, po wymianie widać zauważalną różnicę w jasności i przynajmniej coś widzę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Rady mi trzeba waszej Panowie .Mam Scenica z 2001 i słabiutko mi oświetla droge (na krótkich) wczesniej miałem Merca i nie było problemów bo autko było proste w serwisowaniu .Tutaj nie wiem co dotknąć i gdzie .Zarówki nowe (ale zwykłe Philipsy) zastanawiam sie nad tymi +80 % ale moze to wina złego ustawienia świateł bo jakoś nisko mi świecą?

Myślałem o wstawieniu świateł dziennych żeby nie piłować tylu godzin H7 co o tym sądzicie?

Kolejna sprawa jak wymienia sie żarówkę halogenu ? za diabła nie wiem a podobno to takie proste że mnie straszyli czestymi kradzieżami pod supermarketami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przymierzam się z kupnem nowych żarówek do mojej Megi i mam dylemat:

 

Philips Blue Vision vs Philips Nightguide

 

I tu kieruję pytanie do jazela, bo czytałem, że masz Nightguide'y. Mógłbyś zapodać fotki samochodu z przodu przy włączonych żarówkach oraz fotki jak świecą (czyli z wewnątrz auta na drogę fotki, jak już ciemno ofkoz). Byłbym bardzo wdzięczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!