Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Już nigdy nie dam się nabrać na żarówki +50% lub +100%!


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą, nieomal wyłamując sobie nadgarstek, wymieniłem lewą żarówkę świateł mijania H7, która padła po ok. 6 m-cach jazdy. To była Osram Silverstar +50% i jestem zdania, że zwykłe żarówki są o wiele praktyczniejsze, bo mimo iż przez jakiś czas odczułem różnicę, to później żarnik i tak się wyeksploatował i miałem to samo co ze zwykłą żarówką, ale jednak za wyższą cenę. To mnie wyleczyło z zakupu tych "lepszych" (dobrze że nie połasiłem się na Philipsy po ok. 50,- za sztukę!). Mam nauczkę, bo kiedyś czytałem, że żywotność takich żarówek jest mniejsza - nie podejrzewałem jednak, że aż tak mała... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa właśnie miałem Cie pytać ile zapłaciłeś ? Jak kupiłeś żarówki po 20zyla za sztuke to czego sie spodziewałeś? Ja w poprzednim aucie polepszając drogę w nocy przed sobą założyłem przekaźniki + właśnie Philipsy +50% takie http://tinex.pl/images/VisionPlus%20H4%20zestaw.jpg , pracowały prawie 2 lata i sprzedałem auto, obecnie od roku mam też na przekaźnikach Philipsy +30% takie http://tinex.pl/images/premiumopakowania2.jpg . Jedne i drugie po około 50zł. Nie podzielam Twojej opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuje zarowki (biale swiatlo) po 20-30 zł za komplet. Swieca dobrze, w zupelnosci wystarczajaco (na pewno lepiej niz zwykle bialo-zolte swaitlo) a nawet jak padnie ktoras po 6-8 miesiacach to nie jest mi ich szkoda, bo place za nie po 10-15zl sztuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodziło o efekt blue. Visiony mają co prawda jakiś tam paseczek filtra niebieskiego ale dawały piękne białe światło, a premium są w 100% białe i niech cie nie myli opakowanie. Jestem daleki od żółtych lub w stylu blue Zenony lub inne badziewia bez homologacji ;). W opisie masz auto z 99roku zupełnie jak ja. Jak chcesz zobaczyć jak na prawdę świecą prawdziwe ale nadal zwykłe światłą zapraszam do mnie, zdziwisz się co do swoich. ;-) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś więcej o tych przekaźnikach, jeśli to faktycznie wpływa na przedłużenie żywotności żarówki, to jestem zainteresowany! Sam się w to nie będę bawił, jestem raczej amatorem, więc interesuje mnie też ich koszt (pi razy drzwi) i ewentualnie czas instalacji w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

żarówkę świateł mijania H7, która padła po ok. 6 m-cach jazdy
natomiast
pracowały prawie 2 lata
- tak tylko, że inne żarówki. Z tego co widziałem były to H4. Aaa to już inna "para kaloszy". Z założenia H7 mają krótszy czas żywotności. To wynika z procesu produkcji i samej jej budowy. 6-8 m-cy świecenia H7 to norma. A H4 wytrzymują dłużej. Nie można porównywać tych żarówek i sugerować się czasem żywotności.

Porównajcie H7 z H7 a H4 z żarówkami H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, że inne żarówki. Z tego co widziałem były to H4. Aaa to już inna "para kaloszy". Z założenia H7 mają krótszy czas żywotności

zgadzam sie ale popełniłem błąd te Philipsy Vision były w H1 czyli teoretycznie jeszcze bardziej drsatyczne warunki pracy i te właśnie bez mała 2 lata świeciły.

 

[ Dodano: 2007-10-14, 21:48 ]

jeśli to faktycznie wpływa na przedłużenie żywotności żarówki
niestety nie wpływa na ich żywotność ale lepsze (mocniejsze) oświetlenie drogi. Zamontowane jak najbliżej świateł minimalizują spadek (stratę) napięcia na żarnikach. Sam nie zamontujesz, ASO na pewno nie włoży, a elektryk z własnymi materiałami max 70zł. Ja sam robiłem 1,5 godziny a koszt materiałów 15-20zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, jak to masz zabezpieczone ;) Mam kupiony zestaw do H4 z Fiata, juz chciałem to zakładać ale zatrzymałem się na zabezpieczeniu, nie wiem czy zakładać bezpieczniki na kazde włukno oddzielnie czy większej mocy i połączyć parami. (raczej chyba ta pierwsza wersja) W trakcie prac przygotowawczych pomierzyłem napięcia, i wyszło mi 0,3V różnicy pomiędzy napięciem podanym standardowo, przez instalację a podanym bezpośrednio z akumulatora. I tu moje drugie pytanie: czy tak mała różnica powoduje az tak wielką poprawę w oświetleniu ;) Wydaje mi się że nie, dla tego takze nie zabudowałem jeszcze przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstrzeliłem bezpiecznik dedykowany na kabel (gazownicy mają) w takiej ładnej obudowie. Na zasilanie pomiędzy przekaźnikiem a żarówką. Generalnie rozmawiałem z dobrym elektrykiem i twierdzi że sam przekaźnik jest dobrym bezpiecznikiem, tzn zanim nawet kable się nagrzeją po zwarciu poleciałby przekaźnik. Co do różnicy 0,3 to taki standardowy spadek ale znacznie odczuwalny. Już na zwykłych żarówkach zrobi się ładnie biało przed autem. Taki spadek to już świecenie na żółto a w połączeniu z leciwymi reflektorami do tego kiepskiej marki (Valeo nie uważam za dobrą markę oświetlenia) jest po prostu w nocy dramat przed autem. Niedowiarków zapraszam do Myślenic (dla przybliżenia Kraków leży koło Myślenic ;) ;) ) staniemy w nocy auto przy aucie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład:

Moc żarówki 55W

Napięcie 12V

 

Prąd = 55W/12V= 4,583333333A

 

Moc = 11,7V * 4,583333333A = 53,625W

 

Spadek procentowy mocy 100% - 53,625W/55W = 2,5%

 

A różnica w mocy żarówki 55W - 53,625W = 1,375W

 

 

Jeśli dobrze wszystko policzyłem to raczej jest to mało zauważalna różnica świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Philips Blue Vision - w komplecie z postojowymi kupilem na alledrogo, lewa mi juz padla, po okolo 12 tys. Uwazam, ze lepiej zainwestowac w kolacje z ukochana niz kupowac 2gi raz takie drogie zarowki (placilem cos kolo 75,-), lepiej kupic Tungsram za 20,- i miec to samo przez duzo duzo dluzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!