Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MAXITEST czy ktoś słyszał?


Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

 

Niestety tylko odczytuje i kasuje błędy, ale biorąc pod uwagę że najczęściej chodzi o zdiagnozowanie problemu po zapaleniu się kontrolki SERVICE to dwie wizytu u mechanika są droższe niż to urządzenie z oprogramowaniem. Jeśli okaże się, że trzeba będzie zmienić ustawienia jakiegoś podzespołu to ten jeden raz można podjechać do mechanika.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny to zwróć uwagę na wersję, te za 199 to stary typ, który podobno nie był w pełni kompatybilny ze wszystkimi samochodami.

cytat ze strony

 

Uwaga! Od nowego roku zmieniamy nazwę oprogramowania na MaxiEcu, w żaden sposób nie wpłynie to na możliwość aktualizacji oprogramowania przez dotychczasowych użytkowników MaxiTest.

zabieg kosmetyczny tylko zmiana nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malum

Wiem jak to policzyć i gdzie leżą pieniążki do zaoszczędzenia, dlatego podpytuję co to potrafi..

Bardziej jednak interesuje mnie komunikacja z modułami takimi jak hamulce, ESP niż z silnikiem.

Wszelkie wglądy w moduł komfortu też byłyby dla mnie ważniejsze.

I tak przy okazji.... na tym forum nie przedrzeźniamy przedmówcy.... Zostawmy ten chamski zwyczaj użytkownikom VAG-ów na ich forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam nic z tych zabawek, a skoro pojawiło się coś co jest niejako z naszymi renówkami II kompatybilne, to zbieram za i przeciw przed zainwestowaniem w tą zabawkę....

Po co wyważać otwarte drzwi, skoro można podpytać posiadaczy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 99zł nie ma co oczekiwać rewelacji nawet sprzęt za 8k zł nie zliczy ci ząbków w abs czy przeprogramuję ręczny większość jak tako radzi sobie z poduszkami pokaże opory ale już nie re-konfiguruje sterownika. Takie rzeczy to clip potrafi choć nie każdy użytkownik clipa ma możliwość to uczynić brak możliwości komunikacji z serwerem renault.

Program pokazuje błędy i opis w większości przypadków pozwoli to naprawić samochód i tak naprawdę nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym.

Co do silnika nadgonisz to standardem obdII który już powinien pokazywać podstawowe parametry pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torque na androida za 15 zł. zrobi to samo. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=pl

Interfejs bezprzewodowy 50 zł. http://allegro.pl/interfejs-obd2-bluetooth-elm-327-elm327-bt-ad-bt-i3168918126.html

U mnie w Sceniu II bezproblemowo pokazuje błędy z opisem jak również można je wykasować.

Do tego test sond i wiele innych pożytecznych funkcji jak rejestrator trasy wraz z licznikami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torque na androida za 15 zł. zrobi to samo.

Ale konkretnie co poduszki abs moduł nadwozia klimatyzacje automatyczną skrzynie biegów ??

Chętnie zapoznam się z możliwościowym i proszę o przykładowe diagnozy wyżej wymienionych komponentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany co dokładnie w Renault potrafi przeskanować ten program. Do tej pory udawało się jedynie odczytać błędy silnika, MaxiTest widzi również inne urządzenia.

Jeśli natomiast chodzi o oprogramowanie do androida, to nie mówię, że jest złe czy nie działa, ale 100% zaufania chyba nie mam. Wystarczy ściągnąć sobie np. kompas z androida, który północ pokazuje jak mu się zachce, analizator głośności dźwięku, którego pomiary nijak mają się do rzeczywistości i wiele innych programów. Dla mnie jest to gadżet, ale w 100% bym mu chyba nie zaufał.

 

Dodano: 10 maj 2013 - 17:06

Przy okazji, znacie jakąś dobrą stronę z dokładnym opisem błędów. Mam dla przykładu taki jak w załączonym zrzucie odczyt z programu, ale gdzie dokładnie szukać usterki, bo w informacje jakie znalazłem w internecie każą szukać od przedniego do tylnego zderzaka :P

post-2480-0-99774400-1368198466_thumb.jpg

Edytowane przez malum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z serwisów ki od renaulta i to najlepiej po numerze błędu . Ja miałem w lagunie problem z wyłączaniem silnika przyciskiem wszystkie softy pokazywały przekaźnik dopiero w serwisów-ce kazali sprawdzić moduł sterowania szyb w drzwiach kierowcy miałem spięcie z masą :P.

Nie wiem czy dialogys nie zawiera gdzieś takich pdf

W twoim przypadku wypadało by sprawdzić opór poduszki niestety maxitest nie posiada tego.

Oraz wyłącznik poduszki pasażera

Według innych źródeł poduszka kierowcy

http://megane.com.pl/topic/649-kontrolka-air-bag-service/page__st__20

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem polega na tym, że udało mi się znaleźć opis błędu B1007, ale MaxiTest dodatkowo podaje jeszcze 18, czyli B1007-18, a tego już się nigdzie doszukać nie mogę, a podejrzewam, że to 18 nakierowuje na konkretne miejsce.

Na 90% jestem przekonany, że to problemy z taśmą. Błąd poduszek raz się włącza, a innym razem nie, również podczas jazdy. Zauważyłem, że gdy kręci się kierownicą problem się nasila.

Da się jakoś sprawdzić taśmę bez jej demontowania?

 

Wczoraj przetestowałem Torque (wersję darmową Lite) w swoim Scenic II i nie do końca jest tak jak piszesz.

Faktycznie połączył się z samochodem, ale ma dostęp WYŁĄCZNIE do podstawowych parametrów i błędów silnika, do żadnego innego układu się nie potrafi dostać.

MaxiTest wykazuje mi 5 różnych błędów, tzn. poduszek, świec żarowych i zasilania a Torque wykrył tylko jedną P0670 czyli błąd świec żarowych, innych nie widzi.

Sprawdź czy w statusie połączeń pokazane jest nawiązanie połączenia np w poduszkami, a jeśli tak to wrzuć zdjęcie, bo może wersja PRO ma większe możliwości, choć zgodnie z opisem w tej kwestji różnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!