Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MAXITEST czy ktoś słyszał?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam meganke II 1.6 i przeglądając allegro trafiłem na takie oprogramowanie http://allegro.pl/maxitest-wersja-renault-obd2-oprogramowanie-elm-i2334857980.html czy ktoś miał doczynienia z tym programem ? Przyznam że po opisie aukcji oraz na ich stronie wygląda obiecująco co więcej widać że stale autorzy rozwijają i pojawiają się nowe wersje.

Tym oprogramowaniem w Renault z magistralą CAN zdiagnozujesz :

-silnik

-ABS

-AirBag

-automatyczna skrzynia biegów

-BMC - moduł kontroli nadwozia

-tablica wskaźników

-elektryczne wspomaganie kierownicy

-HVAC - klimatyzacja

-system monitoringu ciśnienia opon

-asystent parkowania

-HLS - system oświetlenia drogowego

-sterownik audio/radio

-USM skrzynka bezpieczników

-APB automatyczny hamulec parkingowy

-sterownik drzwi kierowcy

-sterownik drzwi pasażera

-sterownik drzwi prawych

-sterownik drzwi lewych

-4WS system 4 kół skrętnych

-NAV - nawigacja

-LNG - sterownik instalacji gazowej (fabryczny)

-TCU - sterownik skrzyni biegów

-MIU - sterownik interfejsu multimedialnego

-HFCK sterownik bluetooth zestaw głośnomówiący

-ADP automatyczny pozycjoner kierownicy

-moduł inżynieryjny

-tachometr

-AAU - wzmacniacz

 

Czylli rozumiem że moje autko obsłuży,ale czy to możliwe żeby łączył się z tymi wszystkimi podzespołami przez interfejs elm327? Jeśli tak to byłaby to niezła alternatywa dla clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale wg mnie ma tej aukcji oferowany jest standardowy kabelek, który można kupić za ok 30-40 zł. Oprogramowanie ? Pewnie jak się poszuka to się takie znajdzie gdzieś w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź na tej aukcji oferowane jest samo oprogramowanie kabelek osobno trzeba kupić z tego co czytałem to faktycznie jest to zwykły elm z obsługą can ale czy ma on aż takie możliwości? tzn chodzi mi o to że użytkownicy elma korzystają z oprogramowania typu scanxl itp. które oferują w przypadku mojego modelu głównie odczyty błędów silnika kasowanie itd. Wg autora maxitest oferuje praktycznie połączenie z każdym z podzespołów.I tu moje przemyślenia czy interfejs elm 327 w przypadku megane II do tej pory był ograniczony właśnie "kiepskim" oprogramowniem i właśnie ten program pozwala wykorzystać pełnie możliwości czy jest to poprostu technicznie nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem w tej firmie interfejs bluetooth. Działa bez problemu na laptopie jak i na komórce. Dzwoniłem przy okazji zakupu z zapytaniem do działu technicznego w sprawie aplikacji Maxitest i technik przekonywał, że to co jest napisane na stronie jest zgodne z prawdą. Niestety nie posiadają wersji testowej. Może jest ktoś na forum kto ma blisko do Koleczkowa (okolice Gdyni) i sprawdzi na "żywym organizmie" co ta aplikacja maxitest potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co temat ucichł? Czytałem gdzieś na forum forda, że się sprawdza ale jak to jest z renault nie potrafię nigdzie znaleźć na ten temat opini. Może ktoś już korzystał i się podzieli wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od miesiąca posiadam ten program, myślę że warty tej setki. U mnie oprócz sterownika hamulca elektrycznego i drzwi połączył się ze wszystkimi innymi podzespołami.

Służy wyłącznie do komunikowania się z poszczególnymi podzespołami tylko pod kątem występowania błędów w danym sterowniku. Jeżeli usterka zostanie usunięta to błąd skasuje. Nie posiada możliwości konfiguracyjnych jak np. clip.

Parę przykładów: rok temu wyjmowałem przekaźnik akcesoriów i maxitest wykazał usterkę tegoż przekaźnka, bez problemów skasował błąd.

Mam odłączony silniczek recylkulacji i po połączeniu się z panelem klimatyzacji pokazuje błąd silnika recylkulacji i oczywiście błędu skasować nie można, podobnie połączenie z wyświetlaczem pokazuje odłączenie czujnika poziomu oleju który odłączyłem bo świrował, korzystam z bagnetu.

Pokazał spalone świece żarowe i po wymianie na sprawne błąd skasował. Co ciekawe nie zaświecała się kontrolka na wyświetlaczu o uszkodzeniu świec, a dwie miałem spalone.

Skasowałem też błąd zasilania poduszek powietrznych chociaż kontrolka na blacie nic nie pokazywała.

Niestety nie można programować wtryskiwaczy.

Po uruchomieniu silnika pokazuje bieżące parametry pracy silnika.

post-4670-0-24980500-1348773155_thumb.jpg

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam ELM 327 USB Firmware Revision 1.3 i nie wiem czy ten interface obsługuje Scenic II wyposażony w CAN ? Kupiłem ELM dość dawno i nie mam kontaktu ze sprzedawcą. Proszę o podpowiedź. Czy MAXI TEST rzeczywiście jest programem za pomocą którego można sprwdzić i skasować błędy silnika i czy MAXI TEST jest dostępny w wersji darmowej bez klucza aktywacyjnego :!:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dwa dni temu zakupiłem MaxiTest, a dokładniej MaxiECU (to najnowsza wersja oprogramowania) bezpośrednio od MARI, ale poprzez Allegro wraz z urządzeniem w najnowszej wersji, czyli z czarną naklejką z wizerunkiem prędkościomierza.

Testowałem go dzisiaj na Renault Megane II 1.9 dCi 120KM z 2003 roku i Renault Scenic II 1.9 dCi 130KM z 2006 roku i w obu samochodach działał rewelacyjnie. Wykrywa błędy, usuwa wpisy o błędach, czyli dokładnie to co opisane zostało przez producenta.

Polecam to urządzenie, za 275zł z wysyłką jest kompletny zestaw do kilku różnych marek samochodów, do samego renault za coś koło 150zł z tego co pamiętam.

Poniżej dwa zrzuty egranu z odczytu poduszek z Megane II i silnika ze Scenic II:

post-2480-0-32899100-1368183802_thumb.jpg

post-2480-0-93900700-1368183842_thumb.jpg

Edytowane przez malum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny to zwróć uwagę na wersję, te za 199 to stary typ, który podobno nie był w pełni kompatybilny ze wszystkimi samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda komunikacja z modułem pompy ABS oraz kontroli trakcji?

Zliczanie magnetycznych ząbków na pierścieniach w poszczególnych kolach, sprawdzanie stanu czujników??

Czy można tym przeprogramować działanie powiedzmy automatycznego hamulca parkingowego??

Czy tylko błędy kasuje po usunięciu zgłaszanej usterki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!