Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z 3 cylindrem - cewka?


Rekomendowane odpowiedzi

Scenic 05

1.6 l benzyna

Samochód pracuje jakby na 3 cylindrach,nie ma mocy,przerywa (chyba każdy wie jak to może wyglądać)

Po podłączeniu do komputera diagnostycznego wykazuje ze jest problem na 3 cylindrze-nic więcej

Zmieniłem świece zapłonowe - bez rezultatu.

Zmieniłem cewkę na 3 cylindrze - bez rezultatu.

Ogólnie wypinałem kable od cewek przy pracującym silniku i przy każdej gaśnie, czyżby to nie cewka, świeca itp?

Kolega mechanik mówił ze prawdopodobnie wtrysk paliwa,ale slaby z niego fachowiec jest i niestety nie jest pewny.

Proszę o poradę jakiegoś fachowca

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wypinałem kable od cewek przy pracującym silniku i przy każdej gaśnie, czyżby to nie cewka, świeca itp?

Źle to zrobiłeś. Cewki są połączone szeregowo 1-4 i 2-3. Wypinając kabel którejś cewki, tak naprawdę wyłączasz obie.

Trzeba wykręcić śruby mocujące cewki i podnosić kolejno tak aby cewka nie stykała się ze świecą.

Poza tym polecam wyczyszczenie gniazd cewek i samych cewek. Jak wyjmiesz cewki dokładnie je obejrzyj, nie powinno być pęknięć lub jakichkolwiek innych uszkodzeń, np, brązowych przypaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

P_r_z_e_m_o jak czyściś te gniazda to ściągasz kolektor ten plastikowy?Bo strasznie mało tam miejsca żeby między tą plastikową osłoną się dostać.Jeśli ściągasz to jak sprawa ma się z uszczelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie zakładam kolejnego tematu o cewkach ale interesuje mnie jedna rzecz.Dzisiaj upał 30 stopni po ok 20 km daje się wyczuć drobne szarpanie przy przyspieszaniu,po ok 80 km przerywanie jest już bardzo mocne na każdym biegu przy ok 2000 obr trzęsie całym autem brak przyspieszenia powyżej 3000 moc i przyspieszenie wraca.Pierwsze podejrzenie pada cewka.Po powrocie do domu podpięcie do kompa i błąd wypadanie zapłonów cylinder 2 czyli diagnoza trafna.Ściągnięte po kolei cewki 1,3,4 ok natomiast co najciekawsze cewka 2 pokryta jakby kropelkami wody?! albo inna przezroczysta ciecz,olej wykluczam.Głowica dookoła sucha.

Nie potrafie sobie wytłumaczyć jak to jest możliwe skoro 120 km zrobione w takim upale wszystko powinno wyparować a tu prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

komplet cewek denso załatwił sprawe,ale to zjawisko nie daje mi spokoju.Przecież to jest fizycznie nie możliwe a jednak:)

 

Dodano: 26 lut 2013 - 19:50

no i znowu to samo.Szarpie, dusi, dławi.Ściągam pierwszą cewke nic,drugą nic, trzecia jak zwykle cała mokra, czwarta delikatnie.Jednak zaglądając w gniazdo wokół świecy jest woda i brud trochę szmatką wytarłem ale ciężko wytrzeć dookoła świecy.Boję się że jak wykręce świece to ten syf wpadnie do silnika czy gdzieśtam.Jak to zrobić bez garażu i sprężonego powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Mnie też dopadł problem z cewkami.I mam pytanie.Czy Valeo to to samo co sagem bo autko mam z 2003r a tam zamątowane są valeo przy przebiegu 88tys.Dzięki.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!