Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadająca zaślepka wałka rozrządu


close_gl

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej więc sądzę, że pod pokrywą zaworów nie ma takiego ciśnienia, które byłoby w stanie wypchnąć prawidłowo zamontowany, oryginalny korek. Pewnie prędzej silnik pierdnąłby do filtra powietrza bądź ciśnienie wypchnęłoby bagnet oleju co zdarza się czasem przy zatkanej odmie. Najwidoczniej wsadziłem badziewne zamienniki i dlatego jeden z nich postanowił sobie wyjść. Jutro jadę do serwisu, niech wsadzają oryginalne korki i dam znać ile mnie skasowali, bo coś niewyraźnie łamie mnie w kościach, że za robotę wartą 30 zeta i 10 minut czasu, zedrą ze mnie ze stówkę (oby tylko). <szukaj>

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy wywaliłoby chyba raczej olej do filtra niż wypchnęło zaślepkę

Z mojego doswiadczenia wynika ze zawsze zaslepka jest pierwsza.

 

Trzeba je wbijać gumowym młotkiem w osadzenie.

Nie aż tak ciasno

 

pod pokrywą zaworów nie ma takiego ciśnienia, które byłoby w stanie wypchnąć prawidłowo zamontowany, oryginalny korek.

Zdecydowanie jest

 

Ale faktycznie potwierdzam ze z zamiennikami jest jakiś problem. Ja zakupiłem finalnie orginały, użyłem troche czarnego siliconu na obwodzie korka i póki co jest OK. Ale jesli ci znowu wywali kolejny korek to obstawiam jakieś nadcisnienie w tym miejscu-wtedy szukaj problemów gdzie indziej...

 

I zrobienie tego samemu to faktycznie banalna sprawa wiec niema co placic aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej też zamienniki luźno wchodziły, można było paznokciem podważyc i bez problemu wyjąć. Oryginalne ciasno wchodzą i czymś dobić należy. Wymiana na 5 minut roboty z myciem rąk - u mnie :) zaślepki w ASO niecałe 70 zł. Z tym już, na prawde, nie ma co do warszatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zabiegu. Oryginalną zaślepkę kupiłem w ASO za 35 złotych sztuka. Ładnie cenią kawałek zagumowanej blaszki. O koszt wymiany nawet nie pytałem, bo pewnie zaśpiewaliby cenę roboczogodziny, która jak mniemam wynosi ze 200 zeta. Wobec tego wymieniłem sam w czasie poniżej 5 minut. Co ciekawe, oryginalny korek wlazł w dziurę dość lekko i żadne dobijanie jak ktoś wyżej zasugerował, nie było potrzebne. Jutro śmigam kilkaset km po naszym pięknym kraju więc muszę na wszelki wypadek zaopatrzyć się w tubkę silikonu na okoliczność gdyby ta nowa zaślepka również postanowiła wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jutro śmigam kilkaset km po naszym pięknym kraju więc muszę na wszelki wypadek zaopatrzyć się w tubkę silikonu na okoliczność gdyby ta nowa zaślepka również postanowiła wyjść.

Mam lepszą radę-zaopatrz się w długą opaskę zaciskową tzw. tyrtyrkę. Potem wrzuce fotke o co mi chodzi

 

EDIT:Widze ze juz jest OK, w wolnej chwili wrzuce fotke jak u siebie zabepieczylem ten korek na przyszlosc...

 

Dodano: 03 cze 2014 - 23:11

thumb_hosting_zdjec_1401829806__wp_20140508_005.jpg thumb_hosting_zdjec_1401829838__wp_20140508_006.jpg thumb_hosting_zdjec_1401829852__wp_20140508_007.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!