Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

carminat 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam radio w scenicu 2, carminat 5000 z monochromatyczną navi i chciałbym podłączyć do tego radia jakieś urządzenie zewnętrzne, np. tel. albo karty sd.

Czy to radio posiada wbudowane aux? jeśli tak to jakiej kostki potrzebuję, i ewentualnie jakiego boxa?

 

Dodano: 10 cze 2012 - 10:04

Potrzebuję schemat kostek tego radia ? ma ktoś może

 

Dodano: 10 cze 2012 - 10:36

http://www.meganeboard.de/download/file.php?id=649&sid=f9d12ac72179ee8b431682772b9a3398

 

Znalazłem w necie coś takiego, jednak nie bardzo rozumiem niemiecki, czy ktoś mógłby to przetłumaczyc na polski, czy wogole się da to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wujka Google zapytać o tłumaczenie strony nie łaska?? 10 sekund i mamy ładnie przetłumaczone:

 

Przypisanie AUX IN w Carminat 1 / Carminat 5000 różni się

znacząco od standardowej cesji Becker radia nawigacji (nawet jeśli

Carminat Becker-OEM urządzenia).

I podłączony do mojego Carminat odtwarzacza MP3 do portu AUX.

Aby inni właściciele tego sprzętu oraz w celu umożliwienia stosunkowo łatwo

Stworzyłem ten mały przewodnik.

UWAGA!

Możliwe odtworzenie na własne ryzyko! W razie awarii lub

Wady urządzeń, zakładam żadnej odpowiedzialności!

Aby podłączyć urządzenie zewnętrzne (odtwarzacz MP3 lub coś podobnego) do Carminat 1

Następujące materiały są potrzebne:

- Narzędzie do Carminat1 / Carminat 5000 - na rynku wtórnym są

jest do odblokowania "Becker".

- Przewodowe (ważne - bo kable i okucia są obowiązkowe) złącze

na moc napędu dyskietek PC.

- Przewód stereo jack do wielkości gniazda w odtwarzaczu MP3 (2,5 lub 3,5 mm).

Oba znajdują się w PC i / lub sklepie hobby elektroniki. Jeśli masz stary zasilacz z komputera PC,

Można "pożyczyć" złącze do zasilania oczywiście Flopyy tam.

Teraz musimy w złącza zasilania do stacji dyskietek z ostrym

Temat prasy w plastikowej złącza zaciskowego do kabla wraz z

Rękaw można wyciągnąć.

Na ten kabel przylutowany do dostępnego w handlu kabla stereo jack do odpowiednich

Rozmiar.

Najlepiej wziąć "żółty" na lewo, "czerwony" dla prawej i 2 "Black" na pokaz.

Kiedy stereo jack do wewnętrznych przewodów głównie "białych" na lewo i "czerwony" lub

"Czarny" jest używany do prawej strony.

Teraz przeniósł się do kabla ładnie ukryty we wnętrzu gniazda radiowego do gniazda

odtwarzacz MP3. To jest rozbudowa schowku bardzo pomocne: 20 Torx

Poluzować śrubę i odpiąć cztery zakładki za pomocą śrubokręta. Schowek

Wyciągnij - i masz wielkie za konsolą środkową.

Kable są podłączone do wtyczki w następujący sposób:

- Żółty (lewy) -> Pin 1

- Czarny (z lewej) ---> Pin 2

- Czerwony (prawy) ---> Pin 10

- Czarny (z prawej) ---> Pin 11

Następnie należy podłączyć zewnętrzne źródło.

Radiooperator z satelity lub naciskając "Audio" na AUX (pomocnicze muszą

być aktywowany ["ON" AUTO]) - ekspertów w menu - długie naciśnięcie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Panowie, ogarnąłem temat, trochę stad trochę z innego forum, jutro napiszę po polskiemu co i jak. Wbrew pozorom bardzo prosty temat.

 

Dodano: 31 lip 2013 - 10:38

A więc tłumacząc z ... na nasz.

 

1. Carminata 5000 wyciągniecie zwykłymi płaskimi pilniczkami do paznokci nie trzeba mieć żadnych specjalnych wyjmaków. Sprawdzone, nic nie porysujecie i nie uszkodzicie.

2. Po wyjęciu radia interesuje nas odpięcie tej czarnej kostki,(rys pierwszy od góry w pdf) dźwignie na kostce popchnąć w dół. Po tej czynności wtyczka wychodzi bez problemu.

3. Następni potrzebujemy odpowiedni kabelek. Aby go przygotować potrzebujemy:

- kabelek audio jack stereo z jednej strony z kabelkiem

- kabelek audio używany w starych napędach CD do przesyłania dźwięku do karty dźwiękowej (pewnie większość ludzi uzdolnionych lekko informatycznie pamięta te kabelki) tu przykład. http://allegro.pl/kabelek-audio-cd-dvd- ... 23706.html

- szpilka igła lub coś podobnego

- lutownica lub szybkozłączki do połączenia kabelków

A teraz po co to - chodzi o to aby stworzyć kabelek jak na rysunku w pdf.strona 2 z jednej strony jack a z drugiej te stalowe piny które są w kostce od napędu. Jak tego dokonać. Igłą wyciągamy z kostki od napędu CD stalowe złączki szt 4 (pdf rys str 2), https://www.dropbox.com/s/8c1qf7b6sc10vyx/Carminat_AUX.pdf przecinamy kabelek audio i lutujemy prawy do żółtego, lewy do czerwonego czarny do masy, tak jak na rysunki, nie trzeba masy nawet rozgałęziać na 2sz, ja robiłem na jednym pinie i też działa

Jak przygotujemy już taki dziwny twór wracamy do auta i przeciągamy sobie przez schowek lub pod osłoną drążka skrzyni biegów te 4 stalowe złączki z kostki po napędzie CD.

Z czarnej kostki którą odpięliśmy z radia wyjmujemy wsuwaną kostkę nr 2, przyjrzyjcie się delikatnie, nic nie uszkodzicie. Po rozebraniu kostki zobaczycie opisy pinów (dziurek) na tej mniejszej w której będą już kabelki. Nas interesują piny nr 1 10 oraz 2 i 11, ja użyłem jedynie 1,10 oraz 2, Wpinacie nasz twór a dokładnie blaszki w konkretne nr dziurek, składacie ponownie kostkę radia w jedną całość, po prostu wsuwacie jedną w drugą, podpinacie do radia, dźwignia do góry i wszystko na miejscu. (jak w pdf)

Dla melomanów gdybyśmy pomilili lewo prawo wystarczy zamienić piny czerwony z żółtym na kostce.

Po tej całej karkołomnej operacji trzymając dłużej przycisk expert na carminacie wchodzicie w menu, zmieniacie aux na on lub auto. Podpinacie ipoda, iphona lub cokolwiek i cieszycie się czystym dźwiękiem.

Po całej operacji wsuwacie Carminata na swoje miejsce oraz otwieracie "soczek" dumni z siebie jak ja wczorajszego wieczoru.

 

Gdyby ktoś miał nadal problemy proszę o kontakt na pw, chętnie pomogę lub wytłumaczę przez tel co i jak.

Jeśli ktoś nie będzie miał dostępu do niemieckiego pdfa z instalacji aux w carminacie również kontakt PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie o wykonanie kabla aux do ww. radia. Czy możesz mi przesłać linka o jaki kabel audio do starego CD chodzi, bo niestety ww. link nie działa.

Jeszcze jedno pytanie. Czy posiadasz może płytkę CD do tego radia? Mam model BE7430 niestety kupiłem samochód bez płytki a jest mi ona niezbędna do ustawienia zegara. Wiem, że można sobie inaczej poradzić ale płytka by mi się przydała.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

Dodano: 02 gru 2014 - 08:45

Poradziłem sobie ;)

Znalazłem takie piny w starym zasilaczu do komputera w jednej z rodzaju wtyczek. Podłączyłem zgodnie z powyższą instrukcją i wszystko śmiga jak powinno.

Niestety dalej mnie boli brak płytki CD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
16 godzin temu, Orzechowy napisał:

Nie papuguj.

Kolega @marksol po raz ostatni był widziany 4 lata temu^^ więc wątpię że odczyta :-)

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!