Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwszy samochód za własną kasę


fiedler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Trafiłem tutaj z polecenia kolegi, który dzięki Waszej pomocy jest szczęśliwym posiadaczem Renault Laguna. Liczę, a właściwie jestem pewien, że pomożecie również mnie.

Przymierzam się do kupna pierwszego samochodu za własne ciężko zarobione pieniądze, dlatego ciężko mi się na coś zdecydować. Jestem rozdarty przy Renault, bo jedni chwalą, inni kategorycznie odradzają.

 

Samochód, który udało mi się znaleźć to:

Renault Megane z 2001r.

Hatchback - 5cio drzwiowy

Przebieg - 190 000 km

Silnik - 1,9 Diesel

 

W środku ma wszystko czego mi potrzeba, czyli wspomaganie, klimatyzację i inne takie. Ogłoszeniodawca pisze jednak, że do zrobienia są przegub i przepływiomierz. Nie wiem, czy obawiać się większej ilości ukrytych wad? Z informacji, które znalazłem na tym forum wynika, że nie są to jakieś koszta przerażające.

Cena to 4900, coś z tyłu głowy podpowiada mi, że to za tanio, ale może po prostu nie mam wystarczającego rozeznania w tych samochodach.

 

Na zdjęciach nie ma się do czego przyczepić, wygląda na nie stukany, w środku zadbany. Umówiłem się na oglądanie i nie wiem na co zwrócić uwagę, że nie zostać wyrolowanym.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie jest z OtoMoto. Zdjęcia są w ogłoszeniu, ale w regulaminie coś wyczytałem, że nie można linkować do ogłoszeń.

Jeśli Ty za swoje dałeś 7,5 tysiąca to by się zgadzało, ceny poszły trochę w dół, poza tym około tysiąc trzeba dołożyć na te naprawy, które są wymienione w ogłoszeniu.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiedler- źle zrozumiałeś zapisy regulaminu, to co przywołujesz odnosi się do AVATARA

3.5 Awatar - może być wyświetlany tylko jeden obrazek, jego maksymalne wymiary; szerokość: 90 pikseli, wysokość: 90 pikseli.

3.6 Zabrania się wstawiania linków do aukcji i ogłoszeń (Allegro , Otomoto) itp.

Drugi raz, o linkach regulamin traktuje w ustępie 6 ale to w tym wypadku nie ma odniesienia.

6 Zamieszczanie linków do stron www lub innych for internetowych

6.1 Umieszczanie linków nie jest zabronione należy jednak stosować się do poniższych zasad;

6.2 W przypadku wklejania w post linków do innych stron www lub for internetowych należy zamieszczać wykorzystując przycisk URL i dalej należy postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie lub skorzystać z następujących tagów:

[url=http://adres.do.strony.www]tekst wyświetlany na forum[/url]

6.3 W przypadku for internetowych należy dodatkowo zaznaczyć czy dany temat jest ogólnodostępny czy wymaga logowania.

W tym dziale gdzie temat zamieściłeś, wstawianie linków do oceny jest jak najbardziej pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dti, przepraszam za niedopowiedzenie.

Co do regulaminu to faktycznie, zauważyłem zakaz wrzucania linków z otomoto i nie doczytałem czego on się tyczy.

Megane I

Dzięki za zwrócenie uwagi, link pewnie będzie pomocny do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodem było coś robione bo zderzak źle leży przy błotnikach. Z Niemiec, więc jest szansa na dzwona ale może to też być np. jakaś przygoda parkingowa.

Zdjęcie środka tylko 1 i to jeszcze kiepskie, ale kierownica chyba obszyta (dość niedawno) albo wyszlifowana (skręcony przebieg).

 

Pytanie czy to świeżak czy sprowadzony parę lat temu, jak to 2-gie to może nie być źle.

Dowiedz się o to kiedy sprowadzony oraz czy są lepsze i w większej ilości zdjęcia środka, ewentualnie jak masz blisko to możesz podjechać i obejrzeć bo generalnie wizualnie nie jest źle.

 

Dodatkowo, ale to tak w bonusie, błędy w treści ogłoszenia (literówki), nie wiem jak innych ale mnie takie rzeczy zniechęcają.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze trzeba ogladać z kimś kto ma pojęcie(jeśli my nie mamy ;) )

Co do wyboru auta to nie słuchaj opowieści, że francuz zły a pewnie niemiec super. W sytuacji, gdy naszym wyborem jest używka to naprawde patrzymy na stan, ale.....majac do wyboru między niemieckim a francuskim autem wolę to drugie.

I tu uwaga. Z niemieckich akceptuje jeszcze Forda(niby amerykaniec ale jest 100 razy lepszy od typowego wozidła z Niemiec) ;) Poza tym koreańce, ale nowsze więc to niestety dużoooo wyższa półka cenowa. No nie zapominajmy o daciach, córkach renault ;) a podobno ostatnio Łada staje się renault. Nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość hehehe.

 

wygląda na nie stukany

To zależy bo z opisu może wynikać, że jednak coś tam było. W końcu napisane, że garażowany ale ani słowa o tym że bezwypadkowy. To oczywiście jeszcze nic nie znaczy bo bywa i tak i tak. Dla jednego wypadkowy to zadrapanie a dla drugiego brak połowy auta to igła.

-----------

Wszystko co napisał Fred(nie bedę powtarzał ;) )

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego lepiej jeśli sprowadzony jakiś czas temu z Niemiec?

Proste i logiczne. Zastanów się ile taki samochód musiał kosztować na miejscu skoro trzeba jeszcze doliczyć koszt transportu, papierkologii wszelakiej i opłat oraz ZYSKU sprzedawcy. IMO dobrego auta nikt za grosze nie sprzeda, nawet w Niemczech.

Jak sprowadzony już jakiś czas temu i używany na co dzień to jest szansa, że jest zadbany i nie poskładany na szybko, byle sprzedać.

 

Czy legenda o delikatnych niemieckich kierowcach to też bujda i większą żywotność ma samochód jeżdżony po Polsce?

Ogólnie rzecz biorąc mają tam jednak lepsze drogi niż u nas, a reszta to już loteria, mógł być faktycznie emeryt co śmigał tylko co niedziela, jak i młody gościu zarzynający auto, ale tego już nie sprawdzisz.

 

Auto ogólnie na fotach źle nie wygląda, możesz więc podskoczyć i obejrzeć ale, jak z każdym zakupem, nie napalaj się.

Weź VIN i spróbuj się w ASO zorientować jaka jest historia auta, chociaż podobno coraz mniej chętnie udzielają informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż podobno coraz mniej chętnie udzielają informacji.

Zgadza sie a jeszcze jest taka sprawa, że najczęściej trzeba być z właścicielem. Samo sprawdzenie VIN też mało daje bo historia auta potrafi być dość króŧka. Oczywiście jeśli można to sprawdzać.

Co do tych niemieckich kierowców to wiadomo co człowiek to inna noga ;) I tu mi się przypomniało zachowanie kibiców niemieckich na Euro 2012. Kultura jak cho...era. Rzucanie pudełek po jedzeniu wprost na boisko. To jest ta niemiecka jakość i porządek ;) .

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie a jeszcze jest taka sprawa, że najczęściej trzeba być z właścicielem

Zależy od ASO.

Brat chciał zakupić MODUSA, też sprowadzonego, stojącego w komisie. Mieliśmy jego numer VIN i w salonie w Rybniku chcieli za taka informacje 50 zł. W Wodzisławiu sprawdziliśmy to auto na podstawie tego numeru gratis, jednak musieliśmy się tam osobiście pofatygować, oczywiście bez auta bo nadal w komisie w Żorach stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!