Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie dot. kupna megany


Rulik

Rekomendowane odpowiedzi

Kieruję pytanie do użytkowników tego modelu, jak jest w tym samochodzie z osiągami,a jak z awaryjnością. Czy warto kupić autko z takim silnikiem, czy lepiej oglądnąć się za meganą ph1 ph2 140KM również 2.0 ale IDE??

Na przyszłość polecam umieszczanie postów w odpowiednich działach.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą awaryjnością to ja bym nie psioczył ;)

na pewno jest droga w ewentualnym serwisowaniu i codziennej eksploatacji, ponieważ wiele części można zdoby tylko w aso ;)

ale wiadomo, bezpośredni wtrysk, FSI normalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało moge Ci kolego polecić ten silnik w meganie - sam mam megi 2.0 16v 135ps po kpni wymieniłem kpl rzrząd wraz z nieszczęsnym kołem zmiennych faz rozrządu i ardzo sobie to autk chwale - nic się z nim kompletnie nie dzieje a osiagi sa na wystarczajacym poziomie spalanie rowniez w normie - moim zdaniem najbardziej optymalny silnik benzynowy w tym modelu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało moge Ci kolego polecić ten silnik w meganie - sam mam megi 2.0 16v 135ps po kpni wymieniłem kpl rzrząd wraz z nieszczęsnym kołem zmiennych faz rozrządu (...)

Ty piszesz o całkowicie innym silniku.

W Megane 1 PH 2 jest silnik 2,0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Niestety nie jest popularny i można zapomnieć o przerobieniu auta na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał kupować meganę z mocną benzyną to tylko 2.0 16V F7R 150KM (tylko w phI), albo 2.0 16V F4R 140KM z 2002 roku (trudno trafić). IDE to nieudany silnik, chociaż są osoby, które go sobie chwalą. Niestety te auta w ogłoszeniach z silnikiem IDE są zazwyczaj o wiele tańsze niż z innymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc koledzy, tak w skrócie, mam do wydania 7000-8000 tys. widziałem że można kupić megane 2.0 w tym przedziale, mam do wybotu F3R 2.0 115KM, F7R 2.0 150KM, 2.0 F4R 140KM, 2.0 Ide równieź 140 KM. Więc tak, samochodu nie chcę w gazie, ma być to cupeja. Co jest najbardziej agresywne, mało awaryjne i ma kopa, nie ukrywam każdy mówi co innego, i ciężko mi to poskkładać, jak by ktoś mógł proszę o spisanie mi parametrów silnika, jak i jego osiągi w Nm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!