Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lampa service


fhumargo

Rekomendowane odpowiedzi

xtonyx, kolego twoja wiara jest wielka. Gdybyś poczytał forum to znalazłbyś przynajmniej 1 przypadek w którym ktoś miał padnięte wszystkie 4 świece i silnik palił. Świeca w dieslu służy do podgrzania paliwa aby ułatwić rozruch na zimnym silniku. Teraz pali bez problemu ale gdyby było -20 st. C to być może miałbyś problem. I to tyle. Zresztą komunikat który zgłasza komputer nie precyzuje dokładnie co jest nie tak. Jest dość lakoniczy, ale pewnie ropa na którymś cylindrze gdzie nie grzeje świeca jest na tyle gęsta (a więc źle wtryskiwana przez wtrysk) że komputer zgłasza błąd wtrysku (check injection). Zresztą możesz również sprawdzić czy aby bezpiecznik ci się nie spalił.

To są proste czynności, które albo sam wykonasz albo zlecisz komuś. Twoja decyzja = twoja kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzięki. Zrobię jak mówicie (znaczy sprawdzę świece własnoręcznie) i dam znać jak poszło.

 

Hej - wczoraj miałem niezłą akcję. Jadę sobie autostradą, wyprzedzam przy 150 na blacie, a tu auto nagle przestaje jechać. Aż musieli za mną zahamować. Nic. Zero. kaplica. Wystraszyłem się nieźle, zjechałem na najbliższą stację, po chwili zgasiłem silnik. Zadzwoniłem do mechanika, pogadałem, odpaliłem znowu, wyjechałem. Na początku normalnie, ale jak przygazowałem - znowu to samo - zero mocy, a w zasadzie to nawet jak wcisnąłem pedał w podłogę to wchodził tylko na 2 tys obrotów. Myślę - prze***** pewnie szlag auto trafił. Ale umówiłem się na dziś w warsztacie. Wymieniłem świece i... wszystko ustąpiło! Komunikat zniknął i auto zachowuje się normalnie! Na komputrze żadnych błędów. A przecież świecie nie powinny mieć NIC WSPÓLNEGO z pracą rozgrzanego silnika (diesla)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!