Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lampa service


fhumargo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy i od niedawna posiadam megane scenic 2004 1,9 dci

od wczoraj zaczeła palić mi sie lampka service i dodatkowo check injection silnik pracuje normalnie , gdy rano przejade okolo 5 km , wylącze silnik i znów zapalę lampka juz sie nie pali.Ale gdybym nie gasił silnika to paliłaby się cały czas bo sprawdzałem

Za podłączenie komputera u mnie wołają 100 zł więc przy Waszej pomocy może uniknę kosztów.Spalanie jest prawidłowe ale nie wiem co sie dzieje?

Trochę mnie ta lampka drażni i boje się że może stać się coś poważniejszego gdybym nie zainterweniował

dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wygląda mi to na wtryski ew. pompę. Napisz jeszcze, czy przy dynamicznym wciśnięciu pedału gazu na 3cim, 4tym 5tym biegu masz podobne objawy? Czy nie masz wrażenia, że gdy silnik jest zimny, żeby odpalić auto, rozrusznik musi kręcić dłużej, niż na ciepłym?

Mimo wszytsko uważam, że nie zaszkodzi sprawdzić auta na CLIPie. I życzę Ci, żeby to były jedyne koszty, jakie poniesiesz w związku z "Check Injection"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalanie za pierwszym razem bez problemu

moc taka sama , obroty i spalanie również

dziwne ze jak sie troche rozgrzeje,zgasze go i ponownie odpale to lampa juz sie nie swieci!

a moze dolac jakis plyn do czyszczenia wtrysków do paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z wtryskami zaczęły się od lampki "Service" oraz "Injection fault" przy dynamicznym przyspieszaniu - spalanie i moc były OK, również odpalała za 1szym razem, także tym się nie sugeruj.

Myślę, że nie ma co tutaj specjalnie kombinować i dywagować. CLIP prawdę Ci powie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Odnawiam temat. Co ile wymienia się świece żarowe?

Mam ten sam objaw. Jak zimny zapala się check injection. Jak przejadę kawałeczek i zgaszę i odpalę to już nie pali się.

Do tego zauważyłem że jak jadę z ok 1800 obr to kawałek jest słabszy i po chwili załapuje i jedzie prawidłowo i wówczas check injection nie zapala sie...

 

Obstawiam że to świeca... Chcę wymienić wszystkie. nie mam czasu na umawianie się w ASO więc będę chciał zrobić to samemu...

 

PYTANIE. Jakie świece kupić. Mogą być Bosch za 30 zł. Czy jest sens przepłacać na BERU za 72 zł.

 

Mam przejechane 55 tyś i od początku nie były wymieniane. Gdzieś przeczytałem że świece żarowe wymienia się ok 45-60 tyś i co 2 lata. Więc może być to częsty temat...

 

 

Jeszcze jedno. Czy są jakieś niespodzianki przy wymianie świec żarowych w 1,9 dCi. Ściągam kable, odkręcam, wkręcam nowe. I zakładam kable. Potrzebny klucz Nm?? Czy po prostu dokręcić na wyczucie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chce wymienić świece i tak, polecaja beru w sklepie (one sa też pod inną nazwą na e ale nie pamiętam) ale to jest to samo , cena 47zł sztuka, są jeszcze tańsze po 28 ale podobno strach je zakładać bo zdarzyło sie ze sie upaliła i silnik poszedł do remontu.. a widziałem za 22zł na allegro beru ale jakoś boje sie kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Eyquem (czy jakoś tak)?

 

Kolek. Ja jutro albo pojutrze jeśli czas mi pozwoli pojadę do sklepu gdzie mam zniżki bo na firmę...

 

Jeśli chodzi o wymianę to myślę że to sprawa w stylu odkręć i zakręć, wstaw kable. Jak w Malczanie 126 p. ;-) Bo do ASO też nie mam czasu.

 

Jak 47 to pewnie będę mieć za ok 40 zł sztukę.

 

Wymiana świec powinna być chyba co 2 lata. http://www.abs.org.pl/?aid=38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem że świece żarowe wymienia się ok 45-60 tyś i co 2 lata. Więc może być to częsty temat...

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3647 Tu jest moje zdanie na temat świec. Myślę, że nie tylko moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek. W CBC na Głowackiego 56 - Eyquem są po 36 zł ja mam jeszcze tam upust 2 zł na świecy. Za 30 zł mi wymienili.

 

Czy zniknie service napiszę jutro. Ale to nie jest tak że świece w dci są tylko do rozruchu. Służą również podgrzewaniu w komorze silnika podczas jazdy na początku jak silnik jest zimny. Dlatego zepsuta świeca może powodować nierówną pracę silnika. U mnie było tak że trzymałem np na 1800 obr. I po chwili jak się silnik rozgrzał przy tym samym wciśnięciu gazu szły obroty na ok 2200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadson, dzieki za info, właśnie tam sie pytałem i mi mówił ze do mnie są po 47zł ciekawe czy takie same czy inne... moze potaniały... po niedzieli podjade i się z nimi dogadam co i jak... a byłes przy wymianie??? mieli jakieś problemy czy gładko poszło, najlepiej napisz jak to wymieniali krok po kroku, to sobie moze sam wymienie bo licze każdy grosz w tym momencie..

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!