Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

denerwujący problem ze światłami po zamknięciu auta


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że dobrze opisze problem.A więc tak problem występuje zarówno przy włączonym jak i przy wyłączonym czujniku światła.

Jadę autkiem manetke od świateł mam na pozycji 3,parkuje wyłączam zapłon,otwieram drzwi- światła gasnął (manetka nadal na poz 3) wysiadam zamykam autko,ide - do tego momentu wszystko jak najbardziej ok.Powiedzmy że zapominam kluczy od domu cofam się otwieram drzwi centralnym zamkiem (fizycznie ich jeszcze nie otwieram)światła się zapalają.Otwieram drzwi biorę klucze nie chce nigdzie jechać więc zamykam drzwi,zamykam centralnym i tu problem światła nadal się palą.Dopiero muszę znowu otworzyć przestawić manetke na poz 0 i dopiero gasną.

 

Czy wy też tak macie? To że się zapalają swiatła po naciśnięciu otwierania na pilocie jest całkiem ok. ale dlaczego nie wyłączają się po zamknięciu?

 

Dzięki za opdpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieram drzwi centralnym zamkiem (fizycznie ich jeszcze nie otwieram)światła się zapalają

U mnie (czujnik światła wyłączony) nic takiego się nie dzieje. Światła zapalają się dopiero gdy włączę zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje prosty sposób. Pomimo że w moim sceniolu drugim nie miałem takich niespodzianek jak opisujesz, lekko to zmodyfikowałem. Trochę zdolności manualnych i problem rozwiązany.

Należy dostać się do czujnika świateł pod szybą, delikatnie go rozebrać, najpierw blaszka potem 3 zaczepy, nie odrywając płytki od szyby i 3 kawałkami czarnej taśmy 3M wielkości 1,5x05cm szczelnie zakleić plastikową "łezkę" w czujniku.

Poskładać i aktywować czujnik świateł. (automatyczne zapalanie po zmroku) Manetka cały czas w pozycji 0 i za każdym razem światła się zapalają po rozruchu silnika tak jakby była noc. (oszukany czujnik) Gasną po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi, lub chwilowym przełączeniu na postojowe i powrocie do 0 jeśli z auta nie wysiadasz po zgaszeniu silnika. W innym wypadku się nie zapalają bo manetka na pozycji wyłączonej...

Przeróbka całkowicie odwracalna, czas- w zależności od umiejętności, zazwyczaj około 20 minut.

Potrzebne narzędzia i materiały- nożyczki, pinceta, mały płaski śrubokręt i kawałek taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!