Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana filtra p.pylkowego kabiny w MII


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzięki manualowi wymiana filtra wraz z czyszczeniem trwala około godziny- dopiero po tak dlugim czyszczeniu, odkurzaniu, dmuchaniu ustało ćwierkanie nawiewu. Wreszcie czuć że coś dmucha. Stary filtr był czarny, a rowki w nim do polowy glebokosci zapchane jakimś syfem. Na moje nieszczęście cisza trwała tylko kilkanaście minut- czeka mnie powtórka z rozbierania i odkurzania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie filtr był zapchany na maksa, w komorze filtra z kilo :D liści, wszystko odkurzone i wyczyszczone, dmuchawa działa jak ta lala. Filtr warto wymieniać częściej niż 30tyś km jak to jest opisane w instrukcji.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymianę filtra kabinowego można przeprowadzić bez demontażu schowka. Obecne filtry FILTRONA K1130 jest tak zrobiony że można go zwinąć jak rulon( łamie się na 5 częsci) jak na fotkach). Należy wyjąć doprowadzenia nadmuchu - znajduje sie tuż pod schowkiem,,, ciągnąc z wyczuciem od środkowej konsoli w kierunku drzwia następnie w doł i mamy spokojny dostęp do filtra...który wyciągamy w kierunku drzwi zaginając go w kier siedzenia pasażera. Po wyjęciu wskazane przedmuchać odkurzaczem wnękę filtra bo napewno tam sporo liści i innego syfu się nazbierało a potem zwinąć nowy filtr i po kawałku wsuwac ąz do oporu. Następnie założyć należy doprowadzenie nadmuchu ,,,i tu troche gimnastyki ,,, ale w sumie zajęło mi to ok 20 min ... najdłużej schodzi z oczyszczeniem wnęki filtra ze śmieci.

post-70456-0-29879400-1402749965_thumb.jpg

post-70456-0-58128800-1402750020_thumb.jpg

post-70456-0-68001900-1402750056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę filtra kabinowego można przeprowadzić bez demontażu schowka. Obecne filtry FILTRONA K1130 jest tak zrobiony że można go zwinąć jak rulon( łamie się na 5 częsci) jak na fotkach).

Kolego Mixol55 proponuję abyś zobaczył jak będzie wyglądała wnęka filtra po miesiacu jazdy. Gwarantuję Tobie, że twoja metoda jest szkodliwa. Mechanik raz mi tak założył filtr jak opisujesz a po miesiącu wymieniałem filtr bo był problem z syfem w nawiewach. Filtr przez połamanie nie dolega szczelnie do wnęki na niego (załamuje się). I mówiąc szczerze to w 20 minut wymieniał filtr kabinowy z odkręceniem schowka i czyszczeniem miejsca na filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mnie ruszyło na wymianę filtrów, kabinowy po odkręceniu schowka i odkurzeniu liści +- 15 minut i 5 minut filtr powietrza przy silniku szczerze mówiąc warto czasem tam zajrzeć bo u mnie też było kuuupe syfu nie bójcie się demontażu schowka bo trzyma go tylko 5 śrub a dostęp po wyjęciu jest rewelacyjny aa i jak robicie to w cieple to milion razy łatwiej poddają się zatrzaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, będę chciał wymienić filtr kabiny ale spotkałem się że do modelu Megane Grandtour 2ph2 z 2007 1.9 130 km, są 2 różne filtry. Od czego zależy który model filtra kupić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odbiegają od siebie wyglądem, co by było uwarunkowane innym mocowaniem, to jeden jest zwykły, a drugi zapewne węglowy.

Ten drugi poza pyłkami powinien i zapachy filtrować. A czy to robi to już inna sprawa. Ja zbytnio poprawy nie zauważyłem jak go użytkowałem. Cena za to jest wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A propos wymiany filtra kabinowego, zastanawia mnie tylko to, jak filtr wymieniany "połamany" ma nie stykać, skoro w oryginalnym filtrze są też rowki i nic nie trzeba demontować, rowki sugerują połamanie właśnie. Mówię o oryginalnej części, nie Filtronie czy innym.

 

Wydaje mi się, że filtr styka, bo oryginał ma jeszcze taki uchwyt na początku, który trzeba wpiąć. Po wpięciu nie da się go wyjąć lekko ciągnąć, pewnie trzeba mocniej pociągnąć do siebie. Przed wciśnięciem należy poruszać filtrem żeby go właśnie dopasować, żeby nie był pogięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. W serwisie klimatyzacji wymienili mi filtr kabinowy i mam problem. Otóż sam się wysuwa podczas jazdy. Czy powinien być tam jakiś "zatrzask" czy po prostu na wcisk. Kupiłem to auto miesiąc temu i nie wiem jak był ten filtr zamontowany wcześniej. Próbowałem go jakoś wcisnąć głębiej no ale nie ma takiej możliwości. Według mnie ten filtr powinien się trzymać na wcisk no ale może jednak "oni" mi źle go włożyli.Jak jest u Was?

 

Dodano: 06 sie 2015 - 22:10

Czy nie ma tu nikogo kto mógłby sprawdzić jak ma zamontowany ten filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podepnę się pod temat bo mam problem. Scenic II 2004 podstawowa wersja.

Wyczytałem, że jest coś takiego jak filtr kabinowy i chciałem go wymienić, bo za pewne nie było to robione od nowości. Wyczytałem, że ten filtr może być w dwóch miejscach, albo pod szybą dojście od strony silnika albo za schowkiem. Pod szybą jest plastik do wyjęcia na dwa motylki ale za nim jest po prostu blaszka i tyle. A za schowkiem nie zauważyłem żeby było cokolwiek co można wyjąć.

Więc moje pytanie jest takie czy możliwe jest to aby w ogóle nie było filtra kabinowego w samochodzie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy klimatyzacji raczej powinien być. Przy automatycznej na pewno.

Poszukaj manuala na forum jak się do tego dostać i wtedy sprawdź. W megance trzeba zdjąć listwę progową, zaślepke przy wyłączniku poduszki pasażera i wymontować sam schowek.. może w scenicu jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!