Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana filtra p.pylkowego kabiny w MII


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam

Planuje wymianę filtra kabinowego

Mam na oku ten model :

PURFLUX AHC199 

Długość [mm]: 272
Szerokość [mm]: 187
Wysokość [mm]: 42
Rodzaj filtra: Filtr z węglem aktywnym

 

Teraz mam zamontowany KRAFT AUTOMOTIVE 1735200

Długość [mm]: 223
Szerokość [mm]: 169
Szerokość [mm]: 249
Wysokość [mm]: 25
Numer seryjny: 1735200

Zastanawia mnie to że te filtry mają różne wymiary.??

Czy ten PURFLUX nie będzie za długi?? Będzie pasował??

Czy poprostu ten Kraft jest za krótki ??

Jak to jest?

Renault Megane II Grandtour 2005 1.6 113KM

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr do megane II (węglowy) ma być taki jak te: link. Po nr OEM możesz poszukać oryginalnych wymiarów. Wymiary filtra nie mogą być inne niż oryginał, ponieważ wtedy albo się nie zmieści, albo nie będzie spełniał swojej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Purflux AHC199  powinien być ok.

 

Tylko zastanawia mnie dlaczego miałem zamontowany ten 

https://www.wajbex.pl/filtr-kabinowy--przeciwpylkowy-kraft-automotive/1735200,4546,1735200~1KRAFT,a.aspx  skoro ma inne wymiary.

 

Co prawda miałem problem z parowaniem szyb i słabym nadmuchem.Dmuchawe raczej było słychać niż czuć powiew z kratek.

Może dlatego  że był za krótki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to w tym Krafcie są podane złe wymiary, niż są naprawdę. Z tymi wymiarami to on by latał w otworze. Jak wyjmiesz to się przekonasz jak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Koledzy dziś wymieniałem filtr kabinowy i poprzedni właściciel zlecił tą robotę serwisowi miał fakturę na ponad 400zł dobicie klimy odgrzybienie itp. filtr połamany w piździec wystawał z puszki bo jak jest połamany to poprostu robi się dłuższy i wyłazi z gniazda. Więc nie warto tak zakładać lepiej zdemontować schowek. Odkurzyłem odkurzaczem syf w komorze filtra a później dmuchnąłem sprężarką cały samochód w liściach czyli odkurzacz nie da rady tego wyssać. Później popsiukać na chłodniczkę jakimś preparatem do odgrzybienia i nowy filtr. Cała robota może z 15 minut. Nie wierzcie warsztatom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
3 godziny temu, wanio123 napisał:

Orientuje się ktoś czy w Angliku filtr znajduje się w tym samym miejscu ? 

 

Dnia 28.08.2018 o 20:11, Astma napisał:

W Megane z kierownicą po prawej stronie ,wymiana filtra jest banalna.wystarczy go wsunąć po pedały i wepchnąć w otwór.W Automacie jest jeszcze łatwiej bez wkładania po pedały.

 

Panie, 2 posty wyżej :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!