Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimny silnik gaśnie a w nocy rozładował się akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem znaleźć tematu, gdzie nakładałoby się kilka zjawisk jednocześnie. Otóż zaczęło się, że zimny silnik zaczął gasnąć - gdy się rozgrzał pracował normalnie. Umówiłem się z mechanikiem ale jak pojechałem to zadziałała zasada złośliwości przedmiotów martwych bo z rana silnik zapalił i nie gasnął, choć nim się rozgrzał, był jakiś wołowaty i trochę szarpał (relacja warsztatu). Mechanik po podłączeniu komputera stwierdził, iż ma zapisany błąd wariatora (przyznam, iż nie wiem co to jest, mechanik orzekł, że to tylko w serwisie Renault). Ale jak ów błąd skasował i jeszcze wymienił olej (był na to czas, uznał, ze lepszy będzie gęstszy - scenic ma przebieg 150 tys) - to autko jeździło bez zakłóceń, bez żadnych szarpań nawet przy zimnym silniku.

Minął spokojny tydzień i znów się zaczęło. Podjechałem po południu do mechanika a, że odleglość była mała to silnik się nie rozgrzał, więc na jego oczach po zapaleniu zaczął gasnąć. Samochód zostawiłem u niego na noc a rano...

Rano okazało się, że akumulator - wymieniany rok temu - się rozładował. Co jest, myślę... Odpalili z innego i silnik działał dobrze. Wyczyścili przepustnicę, naładowali mój akumulator, sprawdzili jak pracuje, nie było zastrzeżeń. Po podłączeniu komputera ujawnił się jakiś błąd ale nie zidentyfikowany. I chyba znów coś mechanik mówił o wariatorze ale głowy nie dam, bo już byłem zakręcony.

W każdym razie po wykasowaniu błędów i tak naprawdę nic nie zrobieniu - czyli ''zrobieniu'' tego co poprzednio - samochód jeździł normalnie. Używa go na co dzień żona ale przez ten tydzień ja go wziąłem: zwykle jazdy typu kilka km po mieście plus jednego dnia wyjazd do Krakowa, tj. 150 km w jedną stronę i drugiego do Warszawy, 230 km w jedną. Potem znów dwa dni po mieście po parę km. Żadnych symptomów.

W pn. po 5 dniach normalności, auto wzięła żona - OK. We wtorek tak już nie było bo wieczorem mówi, że znów gaśnie a nawet przy odpalaniu nie załapuje, czyli musi dwa-trzy razy naciskać przycisk start. Jak wystygł to sprawdzam: odpalił ale po paru sekundach zgasł. Rano wsiadam do scenica, nie odpala, nawet nie kręci - wyswietla ''steering locked'' i ''consult handbook''. Dostrzegam, że żaróweczki słabo się palą. Czyli akumulator rozładowany.

Ręce mi opadły. Scenica zostawiam w domu, do pracy jadę dziś na rowerze a wieczorem naładuję akumulator.

Co to może być, bo nie uśmiecha mi się kolejna jazda do mechanika, który skasuje błędy, pomaca tu i ówdzie - i stwierdzi, że jest już dobrze i weźmie kasę. A po tygodniu zabawa zacznie się od początku.

Edytowane przez gazonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już na spokój przeanalizowałem, to musi być jakiś upływ prądu, czyli zwarcie, przebicie, obtarcie kabla. Czy w takim wypadku może powodować zapisanie błędów, których de facto nie ma (czyli oszukanie komputera)?

Edytowane przez gazonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pada KZFR. A co padniętego akumulatora to może być, że auto zostało na noc z włączonymi ręcznie lampkami w środku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik położenia wału to nie jest czasem - jak to określił mój mechanik: wariator? Świece były wymieniane w ub. roku, także pozostawienie oświetlenia na noc jest wątpliwe. Zaraz zresztą wracam (rowerem) do domu, więc zobaczę czy w ogóle żarówki się świecą bo rano paliły się ledwo-ledwo i dokładnie sprawdziłem, czy jakaś nie jest w środku włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!