Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kopciuch !


cysiekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem od niedawna właścicielem Renault Scenic 1.9 dTi 98km 99r.

Wszystko jest ok, jeżdżę maksymalnie do 2,5k obrotów na każdym biegu. Jednak dzisiaj ruszając z progu zwalniającego na drugim biegu podciągnąłem go tak do 3,5-4k obrotów i ukazała się za mną spora czarna chmura. Po wrzuceniu 3 i tej samej ilości obrotów, następnie 4 i też ta sama ilość obrotów chmura nie znikała i za każdym razem się pojawiała. Czy może mi ktoś podpowiedzieć co muszę sprawdzić lub co muszę zrobić aby ten problem zniknął o ile jest taka możliwość. I jaki byłby koszt wymiany podzespołów lub naprawy części za to odpowiedzialnych.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pewnie normalnie jeździć. Po co kupować DTI skoro cały czas na wolnych obrotach. Co jakiś czas użyć tego turbo do jazdy i pewnie będzie ok. Skoro tylko 2500 silnik nie przekracza to się nie dziwię, że kopci. Trzeba było kupić zwykłe D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dTi też kopci w takim zakresie obrotów na czarno. Generalnie wydaje mi się że ten typ lubi sobie puścić czarną chmurę w wysokich zakresach obrotowych silnika. Sprawdzić możesz jeszcze EGR (lub nawet zaślepić/odpiąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj cysiekkk, sprawdź zawór EGR (wyczyść, sprawdź działanie), tankowany przez Ciebie ON także ma znaczenie ( jeśli słaba jego jakość będzie mulił i kopcił), powymieniaj filtry (paliwo-powietrze), i wstaw mu ognia! Jeśli jeździsz tym dieslem na krótkich odcinkach również go zamulisz i będzie kopcił! Zabiegi które wypisałem wyżej są łatwe do wykonania samemu i dość tanie... Postaraj się przynajmniej raz w tygodniu wyprostować rurę! Jeśli to nie pomoże to zostaje CLIP i sprawdzenie co go boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kobieta potrzebuje pomocy :)

Samochód kopcił na czarno, więc w zeszłym roku wyczyściłam zawór EGR i na jakiś czas pomagało. Teraz muszę go czyścić coraz częściej.

W końcu na allegro kupiłam nowy zawór EGR (zamiennik).

Nie kopci... ale pali się kontrolka pomarańczowa (nie wiem jaka, tato to wszystko robi). Raz się zapala kontrolka a raz nie.

Pomóżcie znaleźć przyczynę, proszę.

 

Mam Megane 2002 rok, 1,9 dTi.

Jeździmy najczęściej na obrotach około 2000... ja czasem jeżdżę na wyższych... czy to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o zaślepieniu zaworu EGR, to będzie najkorzystniejsze rozwiązanie. Zapchany EGR w dti nie powinien pokazywać błędu na desce, tylko powinien być spadek mocy i kopcenie. Najlepiej odczytaj błędy komputerem do renówki (clip) bo ten błąd może powodować zupełnie coś innego.

 

A jazda tym dieslem do 3500obr/min, bo wyżej jest tylko głośniej a przyspieszenia brak. Wyższe obroty dieslowi wcale nie szkodzą. Raz na jakiś czas trzeba go przegonić. W normalnej eksploatacji do 2500-3000 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

No tak, ale czy to nie dziwne, że na nowym EGR(zamienniku) kontrolka świeci a na starym nie? A stary jak się wyczyści nie kopci z rury. Dla mnie to w ogóle czarna magia :mrgreen:

Jutro będę odsyłaś ten EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślij nowy, zaślep stary i po akcji.

 

Tu jest coś na wzór :mrgreen:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=za%C5%9Blepka+egr+renault&category=0&sg=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!