Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wał korbowy


Kris83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupiłem megane II 2005r. 1.5 dci 106 kM, po przejechaniu 8000km zaczelo coś stukać w silniku. Okazało się, że rozwarstwił się pasek PK i wkręcił się w rozrząd. Żeby nie było od razu po zakupie kpl rozrząd został wymieniony. Po demontażu okazało, że silnik już był rozbierany wcześniej, a pasek strzelił z powodu wycieku paliwa z powrotu z wtryskiwacza (przy demontazu prawdopodobnie ktoś naderwał oring). Ponieważ po wymianie paska nadal słychać było stuki, zdemontwana została głowica i zawieziona do sprawdzenia. Okazało się że wszystkie zawory są zgięte i w dodatku zatarty wałek rozrządu. Naprawa głowicy nieopłacalna. Idąc dalej, rozebrany został dół silnika. Po wstępnej weryfikacji nic nie budziło podejrzeń ale dla pewności zawiozłem wał do szlifierni celem sprawdzenia. Okazało się że wał jest po dwóch szlifach, a na czwartej korbie był trzy razy szlifowany i również nie nadaje się do naprawy. Od zakupu minęło 7 miesięcy samochód już 1.5 miesiąca stoi w warsztacie. Zamówiłem wał na allegro sprzedający zapewniał ze bedzie pasował wymiar nominał itd itp, podobno miał sie róznic tylko średnicą sruby mocujcj koło tu 12 (u mnie 14) ale niby jak sie kupuje wał w serwisie to dają dwie sruby. Czy ktoś wie ile jest rodzajów wałów korbowych do 1.5 dci. Na allegro każdy twierdzi ze bez względu na moc wał jest ten sam. Jest to nieprawda bo ten który kupiłemnie pasuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!