Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośny klekot silnika po wymianie uszczeelki pod głowicą


timosek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!(Megane Scenic 1.6 8v (66kW) wersja z klimą) Miesiąc temu zagotowało Mi woe w układzie po czym słyszane były delikatne zawory ,okazało sie ze pompa wody zawiodła i została wymieniona ,w tym planowanie głowicy ,wymiana poszczegolnych uszczelek i rozrzadu ,problem pojawił sie po odpaleniu,otóz silnik na poczatku pracowal rowno i cicho ,lecz po rozgrzaniu ,zaczal mocno klkotac i nie wiem juz co robic ,mechanik regulowal trzy razy zawory na szczelniomierzu i sytuacja ma miejsce kolejny raz po regulacji ,po rozgrzaniu strasznie klekocze ,gdy sie rozpedzam autem ,kolejnym problemem przy tym jest to ze auto gasnie gdy na biegu jałowym rusze kierownica czy zalaczy sie sprezarka od klimy czy nawet wentylator od chlodnicy czy skraplacza,co dziwne ladowanie jest dobre .... stad mojhe pytanie ,co w tej sytuacji zrobic by pozbyc sie tego problemu, czy podpiecie pod komputer cos pomoze?? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź ,tylko sam nie wiem jak to sprawdzić teraz po zrobieniu tego przez mechanika . Proszę o pomoc,co najpierw zrobić ,jakiee czynności podjąć by zdiagnozować czy pasek nie przeskoczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć osłonę rozrządu, zdjąć koła pasowe nawale korbowym i zdemontować ten dystans (potrzebny klucz nastawny albo klucz francuski. Musisz sprawdzić czy znaki się zgadzają. Wszystko masz w tym manualu. Cewki też zdemontuj, będzie Ci wtedy wygodniej.

 

I najważniejsze.!!! Nie przerażaj się tym, to nic trudnego.

 

Dodano: 09 lip 2012 - 22:25

Jeśli okaże się że masz przestawiony rozrząd, jedź do tego partacza, niech Ci poprawi, zapłaciłeś mu więc niech zrobi, jak się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź , nie wiem tylko czy sam poradze sobie z tym ,czy nie lepiej było by podjechać do innego mechanika ,by Mi to sprawdził ,tylko to kolejny koszt;/ ,bo do tego mechanika który robił moją Megi już nie chcę się wracać z jakąś prośba ,bo nic i tak nie poradzi ,tylko rozkłada ręce,podejrzewałem że pasek mógł przeskoczyć ,ale on na to powiedział,że auto by nie odpaliło wogóle i odrazu to wykluczył.. :mrgreen: :D

Edytowane przez timosek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy sam poradze sobie z tym ,czy nie lepiej było by podjechać do innego mechanika

 

Poradzisz spbie. A do mechanika nie masz po co jechać i zostawić tam pieniądze za coś co możesz sam sprawdzić. Zamiast wydawać na mechanika kup sobie narzędzia jeśli ich nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ,zabrakło czasu by napisać,sprawdziłem rozrząd ,wszystko dobrze ustawione ,a silnik dalej klekocze ,co lepsze zauważyłem ze jest taki czujnik do cewek przykręcany z boku po lewej stronie i od niego jest urwany kabelek ,może to jest powodem że auto gaśnie ,nie wiem co zrobić ...

 

Dodano: 17 lip 2012 - 00:02

Wieczorem zostały przeregulowane zawory zgodnie z załączoną na forum pomocą(manualem) silnik po odpaleniu pracował dobrze ,cicho ,lecz gdy sie zagrzał i złapał temperature 90 stopni ,zawory zaczęły znowu klekotać,nie wiem sam już co zrobić,ponadto na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach podświetlają się kontrolki wody i oleju jakby auto traciło obroty i miało zgasnąć ... pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli rozrząd napewno jest dobrze ustawiony to sprawdz jeszcze Kolego ciśnienie sprężania na gorącym silniku.Zastanawiam się też, ile została splanowana głowica? czy uszczelka pod głowicą jest dobrze założona i czy po planowaniu kanały olejowe "klawiatury" były przedmuchane z opiłków? Ten niby czujnik to chyba kondensator ukladu zapłonowego i wpływu na stukanie nie ma .Służy do eliminacji zakłóceń.Ps.Jescze raz przeczytałem Twoją wypowiedz ,jeżeli po rozgrzaniu zaczynają palić sie kontrolki to prwdopodobnie spadają obroty silnika, a jeżeli spadają i z rozrządem jest OK to traci kompresje ale dlaczego??? Napewno mechanik który to robił jest szczęśliwy , bo zarobił i pozbył się problemu (Twój samochód i ...Ciebie) Myśle ,że nie powinieneś pozwolić mu na dobry humor :D

Edytowane przez meganelapua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!