Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki płyn do spryskiwaczy?


CareK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

AVE

Przepraszam ze odgrzewam - ale wczoraj mnie "bardzo grozna choroba afrykanska" wziela bo wlalem zimowy (-22) do auta a jak wsiadalem rano bylo -10 i nic nie lecialo ze spryskiwacza. W garazu musialem nagrzac by puscilo i potem jeszcze dysze czyscic. Polasilem sie i kupilem w PRAKTIKER plyn "firmy" BUDGET i niech ich szlag trafi. Zaraz do Makro po Shella zimowego jechalem - roznica kolosalna (zarowno cena jak i jakosc), ale normalnie uzywam z Biedronki plynu i jest OK.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakieś g#$#$@ - Czysta szyba! - po cenzura czysta za przeproszeniem! Niby -22 stopnie, i owszem - leci spryskiwacz z dysz, ale zaraz po skończeniu cyklu wycieraczek (nieważne czy wolne, czy szybkie) zamarza mi na szybie - tak stoi przez około 30 sekund, po czym zaczyna "odłazić" i szyba staje się powoli czysta. Strasznie mnie to wpienia ;-/ Wykończę ten zbiornik i kupię jakiś inny płyn, a ten zostawię sobie na lato.

 

Nie przepraszaj tylko nie klnij nawet w domyśle. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobne problemy z plynem z Orlenu (zimowy, -22*C). Przy temperaturze -2*C rowniez zamarzal zaraz po tym jak wycieraczki przestaly sie krecic. Tak wiec przez cala droge (dobrze ze tylko troche po miescie) trzeba bylo pryskac i wycierac, pryskac i wycierac.. W ten sposob wylalem z 8 litrow myslac ze mam moze wode w zbiorniczku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposob wylalem z 8 litrow myslac ze mam moze wode w zbiorniczku..
a wystarczyło skierować ciepły nadmuch na szybę, by powierzchnia szyby była ciepła, wtedy takie zjawisko nie wystąpi

 

Nie wiem co Wy za płyny lejecie ale ja takich problemów nie mam :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Shella używałem i zawsze było git. Teraz zalałem psik psika z ładnym zapaszkiem, polecanego na forum (sam chciałem wypróbować) i przy -11 też jest OK

 

Może koledzy wody dolewacie dla rozcieńczenia, a to nie był koncentrat tylko już gotowiec do zalania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło skierować ciepły nadmuch na szybę, by powierzchnia szyby była ciepła, wtedy takie zjawisko nie wystąpi

 

Wystapi wystapi, jak szyba ma -11 stopni to porzeba kilku minut zeby sie nagrzala i wtedy plyn rzeczywiscie nie zamarza, ja mam ten sam obiawe, wlaczam autko spryskuje szybe i mam zamarznieta po chwili - dlatego teraz spryskuje dopiero jak w autko zaczyna byc cieplo zeby szyba byla gites w czasie jazdy i nie zagrazala bezpieczenstwu na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy wody dolewacie dla rozcieńczenia, a to nie był koncentrat tylko już gotowiec do zalania :mrgreen:

 

No jeszcze takim idiotą nie jestem, żeby nie przeczytać na opakowaniu "koncetrat" lub "rozcieńczyć"...

 

Kupuję gotowe płyny i nic nie dolewam.

 

Przy wcześniejszym (adixol) było wszystok w porządku, ale ta "czysta szyba" to porażka na grandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temat nie jest banalny, mój znajomy w Kangoorze zalał jakiś tani płyn niby do -22 i w nocy rozwaliło mu pompkę :mrgreen: . Ja w poprzednim aucie zalałem jakiegoś szitu i miałem fioletowe uszczeliki a zapach jak bym walnął setę. Trzeba wybierać sprawdzone płyny ze średniej półki po to są testy w gazetach i po to jest forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest ale w praktyce jest to nie realne. W większości te tanie szity produkują niemalże metodą garażową, kszty naprawy 100-200zł a nasze sądy wiadomo jak działają.

Mozna próbować u rzecznika praw konsumenta ale wydaje mi się że szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze takim idiotą nie jestem, żeby nie przeczytać na opakowaniu "koncetrat" lub "rozcieńczyć"...

No tego ta ja akurat nie wiem - ale skoro mówisz :mrgreen:

Znam jednak osobiście takie przypadki i też nie są idiotami :-D

Ot po prostu się zagapili albo z "polskiej oszczędności", a nic się nie stanie, nie jest jeszcze tak zimno :)

Znam też takiego co zawsze miał koncentrat a tym razem zapomniał okularów i chwycił nie ten co trza i też nie był idiotą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szarpnalem sie na Sonaxa (34pln w realu) - wygral test AS. Nawet Psik-Psik przy nim wymieka! Tylko ta cena - raczej wroce do Psik-Psika + 4 piwka :mrgreen:

 

 

Maly OT:

planuje wymienic dysze spryskiwacza. U nas dysze (nie wiem jak w M2Ph2?) pryskaja w sumie 4 cieniutenkimi punktowymi strumieniami. W Modusie na przyklad, albo Focusie pryskaja dwoma rozproszonymi strumieniami - po calej szybie i efektywnosc takiego pryskania jest 1000 razy lepsza. O ile w Renault dosc duzo krzycza za dysze z Modusa, o tyle znalazlem sklep w ktorym maja tego pelno i nie drogo. Musze tylko wymontowac swoje, zeby dopasowac. Jak sie z tym uporam dam znac - ale generalnie efekt juz teraz moge polecic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!