Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[1.6 16V K4M] Map sensor (brak mocy na zimnym silniku)


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

:P Otóż nic nie wymieniłem :D Uszczelniłem tylko czerwonym silikonem rurki map sensora a zamiast wadliwego czujnika temperatury podpiąłem do wtyczki potencjometr z rezystorem i sam sobie skracam ,,ssanie'' na krótkich dojazdach do pracy :D

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie świece (okopcone) robią się, gdy jeździsz na krótkich odcinkach. Świeca nie zdąży wtedy osiągnąć swojej temperatury oczyszczania. Efekt taki daje również zastosowanie świecy o niewłaściwej temperaturze oczyszczania (nieodpowiednia świeca do danego silnika). Nie tłumaczy to jednak jednego: Twoje świece są mokre. Albo od oleju (napisałeś wyżej, że oleju nie bierze, tak więc to wykluczam), albo od małej kompresji (mieszanka nie jest dopalana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jeszcze zrobimy pomiar kompresji w cylindrach..okaze sie, jak nic nie da , jak sie zdenerwuje to zmienie silnik i bedzie po problemie, szkoda nerwów....

 

Dodano: 27 gru 2012 - 13:38

moi drodzy dzisiaj byłem u kolegi sprawdzić ciśnienie w cylindrach, wygląda na to jak by była uszkodzona uszczelka pod głowicą i przedmuchuje z jednego cylindra do drugiego nie było dobrej kompresji a po za tym dobrze było słychac jaki jest przedmuch, teraz gdy bedzie chwila trzeba zabrac sie za wymianke, i myśle ze będzie już wtedy dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mój sceptycyzm, ale opisz procedurę, jaką zastosowaliście przy mierzeniu kompresji oraz jakie wskazania pokazały się na manometrze.

Jak piszesz, że przedmuch jest tak słychać, to miałbyś bardzo duże problemy z odpalaniem auta, silnik by skakał pod maską, byłoby wyraźne pyrkanie z rury wydechowej oraz auto nie miałoby wogóle mocy, a nie tylko na zimnym silniku.

Podejrzewam, że ten przedmuch o którym piszesz, to było powietrze wydostające się z cylindra przez otwór świecy podczas suwu sprężania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!