Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

abgassystem defekt czy to wina LPG


mzim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Pojawił mi sie dziś bład abgassystem defekt w scenicu 2 2003r 1,6 16V tydzień temu była montowana instalacja gazowa do samochodu, przejechałem na niej narazie 100 km samochód jezdzi bardzo dobrze zarówno na gazie jak i na benzynie przez cały czas przed pojawieniem sie komunikatu jak i teraz, nie traci mocy nic w tym stylu tylko ten komunikat, instalacja nie byla ustawiana tylko przy zalozeniu wprowadził jakies tam ustawienia kazal przyjechać po przejechaniu 1000 km na pierwszy serwis. Mam pytanie czy powyzszy błąd bedzie przyczyna Instalacji gazowej. Bylem u elektryków to mi powiedzieli ze mam jechac sprawdzic gaz najpierw. Jakie sa wasze uwagi z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie wystrojone, przy wejściu w OL sonda wariuje, wystroić instalację i będzie ok (obowiązkowo afr) bo 2 sonda zgłupiała.

aston76 wytłumacz mi jak można załatwić kata gazem, poza zalaniem przy źle zestrojonej instalce przy butowaniu, ale to musiałoby jeździć ze 40 tyś lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jade do gazownika ciekawe co powie mysle ze nie wyskocza jakies duze dodatkowe koszty samo ustawienie moze wystarczy, napisze wieczorem cos wiecej

 

Dodano: 24 lip 2012 - 19:06

Troche póżno odpisuje ale do rzeczy. Byłem u gazownika (ma równiez elektomechanike) podłaczył mi samochód pod kompa i wyszło ze sonda lambda wykryła niewłasciwa mieszanke, skasował błąd, podłaczył sie do gazu, porobił jakieś ustawienia, kazał sie przejechać na benzynie i na gazie, porównał jakieś wykresy z soba. Cóż z tego ze jak dojechałem do domu to ten bład dalej sie pojawił. Postanowiłem ze zrobie te 1000 km do tego pierwszego przegladu i potem dopiero pojade znowu, zobaczymy co wykombinuje za 2 razem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam instalacje STAG chyba cie odwiedze Marek_07 robiłem ostatnio analize spalin analiza oki na benzynie i gazie tylko lambda przekroczona wynik 1.31 na gazie i 1,23 na benzynie narazie jezdze z tym błedem. W miedzyczasie zrobiłem rozrusznik, wymieniłem swiece i komp mi sie resetował przy kazdym zapaleniu auta po dobno normalna w renault(to tak na boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzyczasie zrobiłem rozrusznik, wymieniłem swiece i komp mi sie resetował przy kazdym zapaleniu auta po dobno normalna w renault

To nie jest normalne. Winien może tu być rozrusznik, który zjada cały prąd z aku. w czasie rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!