Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem tutaj nowym, ze względu na mój ostatni zakup (Megane z '96)

 

Mam pytanie

 

Nie działa w aucie zegarek (a może w mojej wersji go nie ma?).

Mam na myśli ten elektroniczny na kokpicie obok takiej małej półeczki (pewnie w lepszych wersjach jest tam jakiś termometr albo cuś takiego).

Jeżeli powinien tam być to jaki może być powód, że nie działa ?

Czy może mieć to coś wspólnego z tym, że nie działa również nawiew powietrza (wyczytałem tutaj, ze może być to bezpiecznik w przedziale silnika lub przekaźnik)

 

Samochód parę dni temu kupiłem w Niemczech, a nigdy wcześniej nie miałem żadnej Renówki, więc jestem "zielony".

 

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że to bezpiecznik, sprawdź czy nie spaliła Ci się żarówka.

Trzeba wybebeszyć zegarek i to sprawdzić, jeżeli oczywiście jest.

Przyglądnij się powinieneś zobaczyć elementy "matrycy", sorry ale nie wiem jak to nazwać.

Najlepiej zrób zdjęcie to od razy będzie wiadomo co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to tylko zarowka, to mozna sprawdzic swiecac latarka po wyswietlaczu, w czasie jak masz zalaczony silnik badz zaplon, czyli wtedy gdy powinien dzialac. powinno byc widac np. aktualna godzine, wciskajac guziki ustawiania zegara, winno byc widac czy cyfry sie zmieniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację.

 

Przepalona żaróweczka.

 

Żeby się dostać do tej żaróweczki trzeba zdjąć "parapet" i odkręcić (3 wkręty) zegarek.

 

Czas naprawy 15 minut.

Koszt 2,50 zł.

 

Nie działa mi jeszcze dmuchawa.

Bezpieczniki w aucie i pod maską OK.

Prawdopodobnie jakiś przekaźnik "poszedł".

Naprawiał ktoś to samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację.

Nie działa mi jeszcze dmuchawa.

Bezpieczniki w aucie i pod maską OK.

Prawdopodobnie jakiś przekaźnik "poszedł".

Naprawiał ktoś to samemu ?

:-x Z tym to będzie problem, bo prawdopodobnie padły Ci rezystory ale jak sie do nich dostać nie pytaj bo nie wiem jeszcze nie testowałem naprawy, na szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

Ja z kolei mam troche inne pytanie ale tez o zegarek. Zegar mam razem obok predkosciomierza, analogowy. A na srodku deski mam tylko kontrolki od pasow i otwartych drzwi. Obok poprostu półeczka. Czy jest mozliwosc podmiany tejze poleczki na wersje z zegarkiem elektronicznym i czy trudno to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić odpowiednią półeczkę z zegarkiem. np taką

http://moto.allegro.pl/item323138776_wyswi...lt_megane_.html

Może być problem z zasilaniem, bo może nie być odpowiedniej wtyczki, choć nie koniecznie.

Trzeba by podciągnąć zasilanie 12V i masę do zegarka. Z tego co widać na allegro moduł jest standardowy, różni się jedynie "wkładem"

Dodatkowo będziesz miał możliwość podpięcia termometru.

Trochę zabawy z tym jest ale moim zdanie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi?

Napisałem wyraźnie trzeba zobaczyć czy jest wiązka pod zegarek. Może nie być bo zegarek już masz przy "zegarach".

Jak nie ma to trzeba znaleźć +12V, pewnie na którymś bezpieczniku i pociągnąć kabelkiem do zegarka drugi kabelek do masy. Zasilanie musi być na stałe, tzn nie może "zanikać" po wyłączeniu zapłonu. Bo chyba nie chcesz go ustawiać, za każdym razem po wyłączeniu silnika?

Sam moduł, czyli półeczka z zegarkiem, kupisz na allegro. wiec to nie problem. Powinien pasować. Standardowo obok zegara jest też temperatura, ale do tego musisz mieć czujnik i jego należy podłączyć kabelkami z "zegarkiem".

 

Raczej wątpię, żeby ktoś coś takiego robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!