Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padnięty komputer


Gość pieto1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

dwa dni temu podczas jazdy padła mi meganka (nie odpalała, mimo że rozrusznik kręcił).

Mechanik dziś stwierdził, że w komputerze coś się przepaliło (powiedział mi, że było coś już kiedyś przy nim robione, bo jest jakiś kabel poprowadzony nieoryginalnie, czy jakoś tak). Wspomniał też o immobilizerze, że może być problem.

 

Jak ten problem najprościej rozwiązać?

Kupić nowego kompa? I jeśli tak, to co wtedy z immo?

 

Pilna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, może inaczej: muszę kupić komputer i immo tak? Mechanik wsadza kompa z immo do auta, a potem programuje moje kluczyki do tego?

Czy jeszcze inaczej to wygląda?

Edytowane przez pieto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyka nie zaprogramuje. Taki przywilej ma tylko ASO.

Potrzebowałbyś zestaw : komputer, UCH, pętla indukcyjna na stacyjkę, elektronikę kluczyka/ów i nie jestem pewny, czy odbiornik radiowy. Wszystko musi być z jednego auta. Dodatkowo UCH musi obsługiwać nie mniej wyposażenia, niż te, co masz obecnie.

Ewentualnie komputer ze zdjętym immo. Ale tam już jest CAN i na pewno nie będzie to tanie rozwiązanie (myślę, że mniej więcej w cenie całego zestawu lub nawet droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki zestaw.

Odpowiedź na Twoje drugie pytanie padło już post wcześniej.

Ewentualnie komputer ze zdjętym immo. Ale tam już jest CAN i na pewno nie będzie to tanie rozwiązanie (myślę, że mniej więcej w cenie całego zestawu lub nawet droższe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, dzięki za odpowiedź :D

 

jaka jest mniej więcej cena takiego zestawu? bo szukałem na allegro wcześniej i teraz trochę i albo same komputery, albo komputer z immo...

Edytowane przez pieto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy zestaw

Nie patrz na to, że to Scenic. Patrz na numery na komputerze oraz z jakim silnikiem było auto( i oczywiście, że pochodzi z Megane/Scenic 1 ph2).

W szukajkę na allegro wpisałem to.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaki zestaw kupisz. Ewentualnie, możesz kupić w ASO drugi, ale cena jego jest porażająca.

Pamiętaj, że numery muszą się zgadzać. Inaczej np. jak masz szyberdach, to może on przestać działać po wymianie UCH. Tak więc numery nie mniejsze, niż obecne UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyka nie zaprogramuje. Taki przywilej ma tylko ASO.

Potrzebowałbyś zestaw : komputer, UCH, pętla indukcyjna na stacyjkę, elektronikę kluczyka/ów i nie jestem pewny, czy odbiornik radiowy. Wszystko musi być z jednego auta. Dodatkowo UCH musi obsługiwać nie mniej wyposażenia, niż te, co masz obecnie.

Ewentualnie komputer ze zdjętym immo. Ale tam już jest CAN i na pewno nie będzie to tanie rozwiązanie (myślę, że mniej więcej w cenie całego zestawu lub nawet droższe).

 

Zgadza się wszystko, tylko pętla indukcyjna nie jest konieczna. Oczywiscie w przypadku, gdy dotychczasowa jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!