Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne dźwięki po wymianie sprzęgła


maciek250

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie sprzęgła. Dzisiaj rano odebrałem samochód od mechanika, wymieniał uszczelnienie na wale korbowym przy skrzyni bo mocno tam już leciało. Sprzęgło było zaolejone więc od razu też poszło do wymianki za jednym zamachem. Auto odebrałem dzisiaj rano, przejechałem się trochę po mieście i ogólnie było spoko. Wieczorem jednak ruszyłem w trasę z Łodzi do Poznania i w sumie przed chwilą wpadając na ekspresową pod samym Poznaniem rozbujałem pierwszy raz samochód do ponad 120km/h. Między 120, a 130 pojawia się dziwny huk, dość intensywny, który ustępuje jak się wciśnie pedał sprzęgła. Na pewno nie było tego przed wymianą bo co sobotę jeżdże A2 do Skierniewic 140km/h+ i dźwięku nie słyszałem, tak mi się wydaje przynajmniej. Czy ten huk może mieć jakiś związek z nowym sprzęgłem? Przy niższych prędkościach nie zauważyłem dziwnych dźwięków.

Sprzęgło to w ogóle jakoś trzeba docierać? Nie mam doświadczenia, do tej pory w żadnym samochodzie nie musiałem wymieniać tego elementu, tak jakoś wychodziło.

//

Sorka, nie spojrzałem, że to temat dla phII i to jeszcze diesel (późna pora...:/), ale chyba pytanie w miarę uniwersalne.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie też przy wciśniętym sprzęgle dźwięk cichnie.W piątek mechanik rozkręcił samochód i stwierdził że dwumasa padła. Dokładnie rok temu wymienialem kmp sprzęgła i dwumasa na nową (firmy luk) zrobiłem niecałe 20 tysięcy. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na delikatnie wciśniętym sprzęgle odgłosy stukania ustępuje. Daje się usłyszeć, ale nie tak bardzo jak po puszczonym pedale sprzęgła. To jest taki odgłos jakby jakaś blacha o coś się nabijała, do tego pedał sprzęgła drży. Z każdym miesiącem drżenie się nasilało.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te dziwne dźwięki po wymianie sprzęgła z czasem zwyczajnie ustały i nie sprawdzałem już o co biega. Rok jeździłem, sprzedałem i było OK. Może poducha skrzyni biegów u Ciebie się skończyła? Nie wiem jak to w Megane II jest rozwiązane, nie dociekałem jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!