Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka poduszki powietrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem,posiadam Megan I 2000r. miałem małą stłuczkę, wystrzelił napinacz kierowcy i zapaliła się kontrolka poduszek powietrza. Wymieniłem napinacz ale kontrolka nadal się świeci. Pytanie czy teraz wystarczy już tylko wykasowac błędy? czy może jest jeszcze jakiś inny sposób na "wygaszenie" kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości kasowania błędu "crasch" w sterownikach Autoliv. Normalna procedura to zakup nowego sterownika i jego przyuczenie do sprawnego systemu poduszek, napinaczy itp.... Znane są metody nie autoryzowanych napraw sterownika (wykasowanie "crasch" z pamięci sterownika- niestety tylko programatorem). Nikt natomiast nie jest w stanie zagwarantować czy czujniki uderzeniowe w sterowniku (są jeszcze boczne na elementach karoserii) zadziałają ponownie.

Być może nikt tego nie potwierdza, bo już nie ma takiej możliwości- nie zadziałało... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renault scenic 1.9dci. z dnia na dzien zapalily mi sie konroliki SERV i Poduszki powietrzne. Holowalem inny samochod i po tej czynnosci jescze pojezdzilem.bylo ok.odstawilem scenica do garazu .na nastepny dzien rano ,odpalam ,a tu taka niespodzianka. czy holowanie ,a w zwiazku z tym jakies szarpniecia,moze spowodowac zapalenie sie kontrolek? co mozna zrobic?czy sensor do regeneracji?

 

dodam ,ze sprawdzilem napinacze tzn.odlaczylem i wstawilem w kostke rezystor zeby oszukac sensor.nic nie dalo.dalej swieci,tasma tez wydaje sie cala,nie peknieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peys, chodzi mi o boczne poduszki w fotelach. Z boku na przednich fotelach od strony drzwi powinienes miec na tapicerce takie jajka z napisem AIR BAG. A holowanie + zanik styku w kablach to moze byc zbieg okolicznosci, one poprostu czasem sie rozpinaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peys, chodzi mi o boczne poduszki w fotelach. Z boku na przednich fotelach od strony drzwi powinienes miec na tapicerce takie jajka z napisem AIR BAG. A holowanie + zanik styku w kablach to moze byc zbieg okolicznosci, one poprostu czasem sie rozpinaja :-)

 

no i posprawdzalem wszystkie kosgtki sa ok , a kontrolka nadal swiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podłączam się do tematu U mnie z dnia na dzień zapaliły sie te dwie gadziny i nie gasną. Kiedyś miałem takiego zonka ale po serwisie postał z odłączonym akumulatorem zginęły. Teraz pewnie przez święta popróbuję tego samego. Dam znać po .....

Zdrowych i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!