Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju ze skrzyni przy wymianie wahacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj podczas wymiany wahacza z lewej strony wycieklo mi troszke oleju ze skrzyni- polos wysunela sie na chwile ze skrzyni. Ubylo okolo 100-150ml, stad pytanie- czy moge tak jezdzic kilka dni, czy powinienem natychmiast dolac oleju? A dokladniej czy taki ubytek oleju w skrzyni bardzo zagraza skrzyni biegow, czy moge spokojnie dolac go w przyszlym tygodniu? Bylbym bardzo wdzieczny za wskazanie korka wlewu oleju do skrzyni na schemacie/zdjeciu, z gory dziekuje.

Drugie pytanie- czy silnik 1.5 dci 106KM (chyba K9K) w Megane II ph II 2007r ma dwumase?

 

Pozdrawiam

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wymianie sworznia również wysunęła się i wyleciało około 250ml. Kupiłem litr i zadowolony zacząłem dolewać i co okazało się?? Wlałem całe opakowanie i jeszcze może wejść :) Jeździłem nieświadomy w połowie zalaną skrzynią i nic nie działo się. Ucieka mi trochę olej na wale, Ubywało z silnika. Mój błąd, że nie sprawdziłem czy ze skrzyni również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wysunęła i pociekło. Normalna sprawa. Ja jednak mając przebieg 200tys i np. ściąganie skrzyni biegów w ASO i takie tam - znaczy nie wiadomo ile tam jest oleju - zamiast uzupełnić ubytek - wymieniłem sobie.

Zlałem ze skrzyni 1,5 litra jakiegoś czarnego mazutu/smoły - co niby miało być olejem.

A wlałem 2,5 litra świeżego ELFa (zgodnie ze specyfiacją do mojej skrzyni).

Dodam, że:

- olej wyciekł mi jakoś w sierpniu - a olej zmieniłem w grudniu przy okazji innej roboty. Z tego oznacza, że prawie pół roku jeździłem z za niskim poziomem oleju

- mimo to i mimo wymiany - żadnych egatywów nie zawuażyłem (żadnych niepokojących odgłosów czy zachowania)

- mimo wymiany nie zauważyłem też pozytywów - skrzynia chodzi tak asamo jak wczesniej, choć miałem nadzieję, że "trójka" przestanie haczyć przy szybkim wrzucaniu

- to i tak dobrze, bo koledze (w samochodzie innej marki) po wymianie oleju skrzynia zaczęła huczeć i buczeć. Ale on chciał sobie polepszyć - wlał inny "zalecany-niby lepszy" olej. Ja wolę wlewać to co było i co nakazuje producent.

Za olej ELF do skrzyni (trzy razy po litrze) zapłaciłem 3x33zł = 99zł.

Więc operacja niedroga - a myślę, że warta wymiany.

No i jeszcze jak już tak o wymianie piszemy. Jest stanowiko, że oleju w skrzyni nie trzeba wymieniać. I taka jest prawda - jednak kiedyś długo nad tym siedziałem w necie: dlaczego. Bo wiadomym jest, że nie z tego powodu, że oleje są takie idealne przez nieskończonośc i skrzynia też. Wg tamtych informacji znalazłem, że oleju nie wymienia się przez cały żywot skrzyni biegów. Projektanci uznali skrzynię jak każdy inną część zamienną - zużyje się - to do wymiany(sic!).

Lepiej więc od czau do czasu wymienić, by jej żywot był dłuższy. Nie tak często jak w silniku oczywiście - ale można czasami.

Tam też są siły cierne, olej też pracuje, chłodzi podzespoły itd. Zresztą jak widziałem co mi wyleciało ze skrzyni (czarna smoła zamiast oleju) uważam za wręcz wskazane wymianę - wbrew opinii, że nie trzeba.

No chyba, że stać Was na częśc zamienną: skrzynia biegów. Jak nie - lepiej dać jej lepsze warunki pracy.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!