Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownice w Scenicach


Zubizar

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając różne aukcje (większość na allegro ;p) dało się zauważyć pewne nieścisłości. Stąd moje pytania, które pomogą innym w ocenach aut.

 

1. Z tego co zauważyłem to są dwa typy kierownic w Scenicach po lifcie:

a)szary ciemny (przykład: tutaj)

b)szary jasny (przykład: tutaj)

 

Co do pierwszego typu nie mam pytań.

Natomiast do tego jasnego szarego (?) są następujące:

1)Czy miały poduszki pod kolor koła kierownicy

2)Czy były montowane też ciemnoszare poduszki? (jak w przykładzie drugim)

 

Ew. czy były inne typy kierownic do Scenica IphII?

 

Dlaczego pytam? Ponieważ w większości ogłoszeń (od handlarzy i osób prywatnych) widać, że kierownice są dwukolorowe, co jest dla mnie dziwne i pozwala przypuszczać na wypadkową historię pojazdu. Ale czy tak jest naprawdę?

Edytowane przez Zubizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kierownica ma na pewno zmienioną poduszkę, prawdopodobnie od megany bo w meganach były granatowe.

 

No i właśnie tu zaczyna się problem, bo w zwykłych scenicach były różne kolory kierownic i poduszek, w scenicach RX4 były chyba czarne, w wersji Mer du Nord też czarne. W meganach są takie same kierownice i poduszki, ale kolory też są różne, od szarych, przez zielone po granatowe. W meganach coupe dodatkowo były kierownice profilowane pod kciuki. W 2002 roku w Meganach było ciemne wnętrze i kolor skóry na kierownicy ciemny granat. Żeby tego było mało, w kangoo też były takie kierownice, na pewno czarne, a czy jeszcze jakieś kolory to już nie wiem. Mam nadzieję, że nie namieszałem Ci za bardzo :)

Aha, wracając do sceniców, to na pewno też są dwa kolory parapetów nad licznikami, takie jak podałeś wyżej, są niebieskie i szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka na pewno była ruszana, bo jest źle wsadzona w kierownicę. Brak zdjęcia spod maski też może o czymś świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka powinna być pod kolor kierownicy. Minimalne różnice mogą wynikać z tego iż tworzywo użyte do produkcji poszycia poduszki i kierownicy jest inne i inaczej reaguje na np. promienie sloneczne, no i kierownica ma kontakt rękami więc wyciera się i brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!