Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawiew zimny i cieply


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z moja Megane 1.6b cos nie tak

Podczas jazdy przy dodawaniu gazu wieje mi cieple(gorace) powietrze zalezy jak ustawie czyli prawidlowo ale w momencie kiedy nacisne na sprzeglo i wrzuce na luz bez dodawania gazu to po kilku sekundach zaczyna wiac zimne powietrze chociaz nawiew mam caly czas ustawiony na maxa albo np stoje pod domem odpale silnik sie nagrzeje a wieje zimne powietrze a troche przygazuje zaczyna wiac cieple to wszytko przy ustawieniach na maxa. Czy ma to cos wspolnego z czujnikiem temperatury wody wczoraj wymienilem u mechanika na nowy, przed wymiana wszystko dzialalo prawidlowo

Czekam na szybka odpowiedz i pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawiam ale mechanik mi powiedzial ze odpowietrzal, dodam jeszcze ze troszke skacze wskaznik temperatury raz jest o pol kreski nad polowa raz ponizej w czasie jazdy ze stala predkoscia wczesniej tego nie bylo

 

[ Dodano: 2007-10-25, 00:56 ]

i co mnie dziwi ze temperatura nawiewu jest uzalezniona od obrotow silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to nie dziwi. Przechodziłem to w innym samochodzie. Nagrzewnica jest zapowietrzona.

Gdy obroty są niskie to płyn nie przelewa się przez nagrzewnicę tylko cały idzie duzym obiegiem. Gdy dodajesz gazu i obroty są wysokie, część płynu zaczyna przelewac się przez nagrzewnicę i daje to ciepłe powietrze.

Czy poziom płynu jest odpowiedni?

Sprubój odpowietrzyć układ odpowietrznikami, a jesli to nic nie da, to na zimnym silniku (przy zamknietym dużym obiegu) trochę przegazuj silnik. Mozesz też wymusić przepływ przez nagrzewnicę zaciskając wąż idący do chłodnicy. Kazdy sposób jest dobry, aby wymusić całkowity przepływ przez nagrzewnicę, który zabierze ze sobą powietrze. Wcześniej nalej płynu do kreski max i zostaw korek niezakręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I tak sie dzieje jak mowisz, bylem u mechanika i stwierdzil ze termostat za wolno sie otwiera jesli dobrze go zrozumialem, dzis go wymieni i mam nadzieje ze odpowietrzy nagrzewnice. Plyn jest ok dolalem do max. Jeszcze co mnie dziwi to ze rano ide do samochodu a w zbiorniczku jest troche powyzej min wody a jak odpala i silnik sie nagrzeje pokazuje max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co mnie dziwi to ze rano ide do samochodu a w zbiorniczku jest troche powyzej min wody a jak odpala i silnik sie nagrzeje pokazuje max

Poczytaj o rozszerzalności cieplnej.

 

Co do Twojego problemu to

1) spróbuj dobrze odpowietrzyć układ, bo być może masz zapowietrzoną nagrzewnice

2) możesz mieć też przytkaną nagrzewnicę, przy wolnych obrotach płyn przez nią nie przepływa, przy większych obrotach przepływ będzie większy.

 

Ale stawiam na p.1 tym bardziej, że jak piszesz wymieniany był czujnik temperatury.

 

Acha jeszcze jedno pooglądaj korek na zbiorniczku wyrównawczym. Coś mi chodzi po głowie, że jak nie trzyma to mogą być podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nagrzewnica ne ma odpowietrznika. Są tylko odpowietrzniki w komorze silnika. U mnie jest jeden przy termostacie, bo jest to najwyzszy punkt układu chłodzenia i tam zbiera się powietrze.

Ogólnie nie bardzo rozumiem skąd biorą sie te problemy z zapowietrzanie, utrudnionym odpowietrzaniem itp. Kilka razy zmieniałem płyn i wystarczyło upuscić powietrze odpowietrznikiem, przegazować ewntualnie jeszcze raz upuścić i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego, tzn z jakiego metalu zrobiona jest nagrzewnica, może być miedziana bądź aluminiowa. W tym drugim przypadku raczej octu bym nie stosował.

Po za tym "odkamieniacza" trzeba nalać do środka.

Słyszałem, że "podłączają" nagrzewnice pod kran i płuczą ją, nie wyjmując z samochodu.

Ponoć rezultaty są zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!