Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu w przednim zawieszeniu słychać dziwne stuki. Są słyszalne głównie podczas skręcania i zaliczenia w tym czsie nierówności drogi. Jest to pojedyncze stuknięcie. Czasem także przy ruszaniu obciążonym samochodem słychać kilka szybkich puknięć jakby silnik lub skrzynia wpadając w drgania w coś uderzały. Co to może być? Zaznaczam że wymieniłem w ostanim czasie tuleje, sworznie, gumy stabilizatora, wszystkie oraz drążki kierownicze z końcówkami. Nowe są także poduszki silnika, wszystkie trzy oraz amortyzatory wraz z łożyskami i poduszkami. Nie mam pojęcia co to może być. Wózek jest dobrze dokręcony. Jakieś pomysły, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sie podłączyć do podobnego tematu który może gdzieś już jest albo nie, ale żeby nie zaśmiecać wiec tylko zapytam,

mechanik moj stwierdził że mam do wymiany jażma zacisków, czy mogę jeszcze jakiś czas z tym jeździć czy trzeba wymianiać, czekam mnie wyjazd i nie wiem co zrobić

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od powodu wymiany. Jak jest pęknięte lub pogięte, to definitywnie i jak najszybciej trzeba go wymienić. Jak są luzy na prowadnicach, to można ostatecznie z tym jeszcze pojeździć (pod warunkiem, że prowadnice nie blokują zacisku).

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I sprawa stukania się wyjaśniła. Okazło sie ku mojemu zdziwieniu że rozkręciły się kolumny macpersona z obu stron :notacrook:

Dziękuje za podpowiedźi.

Co do hamulcy przednich ja proponowałbym poszukać używanych. Sam kupiłem komplet zacisków z jarzmami w bardzo dobrym stanie za 70zł. Wystarczyło przesmarować i założyć nowe klocki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. U mnie także występuje ten problem. Daję gazu i przy skręcaniu prawo/lewo zaczyna pukać. Ale tylko do pewnego położenia kierownicy...Przy skręcie do oporu puka, lekko odpuszczam (pół obrotu) cisza. Mechanik sprawdził zawieszenie...nic. Półosie nic...na przeglądzie nic...Ogólnie mówił, że można z tym jeździć ale te walenie jest irytujące. Dodam, że poduchy silnika ok, drążki, łączniki takze. Nie znam się na mechanice także jakieś pomysły??

Moje auto:megane 1.6e 8V 90KM 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skręcie do oporu puka, lekko odpuszczam (pół obrotu) cisza

Jakie kolega ma koła (ET felgi i jej szerokość) ? Możliwe, że opona zahacza o nadkole.

Daję gazu i przy skręcaniu (...) zaczyna pukać

Tzn. kierownica ustawiona do jazdy na wprost, lekkie skręcenie i zaczyna pukać ? Jeżeli tak, podejrzenie pada na przeguby. Ewentualnie jeszcze coś niedobrego dzieje się z pompą wspomagania.

Opisz problem bardziej "wylewnie" (więcej szczegółów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przeguby były sprawdzane przez mechanika reanult, są OK. nawet lewą półoś wymieniłem bo spadła guma z przegubu i się syw zrobił. Nie widziałem żadnyvh otarć na nadkolu prawym czy lewym ale jeszcze raz jutro sprawdzę. Może spręźyny haczą lub łożysko na amorku.

Wchodzę w zakręt lub zjazd z ronda to na skęconej kierownicy nie do oporu dodając gazu to puka. Dam mocniej gazu, mocniej puka, mniej to słabiej. Sprawdziłem także jadąc slalomem. Gaz, skęt - puka, prosto OK. Dodam jeszcze, że patrząc na auto z przodu wydaje mi się, że prawa strona jest trochę niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!