Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężej kręcić - co ze wspomaganiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam może banalne pytanie ale od 1/2 dni wydaje mi się (i chyba faktycznie tak jest), że wspomaganie chodzi mi ciężej (w sensie ciężej mi się kręci) i tu pytanie: czy to może być spowodowane tym, że temperatury skoczyły do góry (powyżej 10 stopni), a ja mam zimowe opony założone? Poziom oleju w zbiorniczku jest ok, żadnego pukania, stukania czy czegoś takiego jak kręcę nie ma, po prostu jest mi trochę ciężej kręcić (szczególnie odczuwalne jedną ręką na parkingu).

 

Prosiłbym o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, taki już jestem jeśli chodzi o coś, na czym się nie znam. Samochodu u mnie w domu nigdy rodzice nie mieli, także nie miałem się "na czym" uczyć. Od dziecka pasjonat komputerów, nie samochodów. 3,5 roku temu zrobiłem prawo jazdy i kupiłem malucha, potem był polonez, teraz jest Megane. Jeżeli się na czymś nie znam, to wystarczy, że jest tak jak jest (to głośniej, to ciężej) to panikuję.

 

Ale tak czy siak, prosiłbym bronius o opinię ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się tym nie przejmował - po prostu inne warunki to układ inaczej może pracować, zmieniłeś opony, może mają inny rozmiar, może miałeś mniej/więcej powietrza w nich, może podłoże było inne, może miałeś gorszy dzień, nie miałeś siły i dlatego tak to odczułeś. Dopóki sytuacja się nie powtórzy to się nie przejmuj. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zmieniłem tydzień temu w sobotę, dzisiaj jest to samo co wczoraj - chodzi po prostu ciężej. Przed chwilą sprawdziłem na samochodzie teścia (taki sam jak mój, rok młodszy) - jak ręką odjął - chodzi leciutko tak jak u mnie wcześniej. Sprawdziłem ciśnienie w kołach, w prawym przednim było 2,5 więc zredukowałem do 2,1 - poprawy żadnej - to samo. Odnoszę wrażenie, że kręci się ciężej w prawą stronę, ale może to mylne wrażenie - tak czy siak na pewno jest ciężęj i mi się nie wydaje.

 

Teraz pytanie - co ile powinno się wymieniać olej wspomagania? Czy ktoś miał podobny przypadek, że ciężęj mu chodziło? Czy to może być pompa? Jeśli tak - jak to sprawdzić? Ile kosztuje nowa pompa?

 

Wiem, że tych pytań jest dużo, ale to już któraś rzecz, która mi "wyskakuje" od kupna samochodu i mówiąc szczerze jestem z lekka załamany ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc szczerze jestem z lekka załamany ;-/
jak nawet za świece przepłacasz to czego wymagasz: Ty płacisz 200 zł w ASO a takie same świece kosztują 60-70 zł na rynku.

 

Płyn to chyba co 4 lata (zawsze po kupnie wymieniałem i był spokój)

 

Nowa pompa w ASO to pewnie kilka tysięcy, w Intercarsie to koszt ok. 700 zł (za np. pompę TRW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wymagam bronius, tylko liczyłem na kilka życzliwych rad użytkowników tego samego samochodu, a jak masz mnie za "jelenia" to się najlepiej nie wypowiadaj i swoje rady schowaj sobie w tyłek, za przeproszeniem. Nie każdy zna się na mechanice, nie każdy potrafi sobie nawet świece wymienić, więc zejdź cenzura ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz po postach tutaj. Tego, że ktoś uspokoi Twoje sumienie?

się najlepiej nie wypowiadaj i swoje rady schowaj sobie w tyłek
bez komentarza :-)
Nie każdy zna się na mechanice, nie każdy potrafi sobie nawet świece wymienić, więc zejdź kur. ze mnie.
ja też sam sobie świec nie wymieniam, ale to jest taka prosta czynność, że dziwi mnie, że ktoś chce przepłacać 3x za ich wymianę mając auto używane bez żadnej gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK za szybko malucha sprzedales - trzoche bys przy nim porobil i teraz bys wymiatal :-)

Co do wspomagania to bym sie nie przejmowal - ale tez wspomaganie bedzie Ci lepiej sie sprawowalo jezeli krecic kulkiem bedziesz w czasie jazdy a nie na postoju - choc moze sie myle ze tak to testowales.

JAki miales rozmiar letnich a jaki zimowek teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to na parkingu - parkując sobie to przodem, to tyłem, jest ciężej na pewno i to o wiele, szczególnie przy kręceniu w prawo. Co do opon - jutro sprawdzę, bo szczerze mówiąc nie pamiętam, ale opony tak jak mówiłem zmieniałem w sobotę (tydzień temu), a kółkiem kręcić mi ciężej od wczoraj.

 

Dzisiaj rano poszedłem sprawdzić stan oleju i byłem w błędzie - nie jest OK, jest jakieś 2 mm poniżej wierzchołka strzałki, którzy wskazuje min (na wyłączonym silniku). Odkręciłem korek, wyciągnąłem ten taki biały długi "tunel" (chyba niepotrzebnie) i poskręcałem to lewo to prawo, wypluło mi trochę oleju (dlatego chyba niepotrzebnie ten biały tunel wyciągnąłem), a teraz przy skręcaniu słychać syk jakby - ale tylko jak się otworzy drzwi, przy zamkniętych drzwach tego nie słychać. Różnica chyba jakaś jest (ale może mi się tylko wydaje - bo jest rano i rano człowiek ma więcej siły na kręcenie). Jutro kupię Renaultmatic i doleję tego oleju tak by było mniej więcej na połowie między min, a max - zobaczymy czy to coś pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, jest go tyle ile trzeba. Trochę ciężej się skręca nadal (jest trochę lepiej). Żadnych wycieków ani na maglownicy, ani na przewodach. Diagnoza: pompa wspomagania pewnie siada - no cóż, muszę zacząć zbierać kasę na nową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!