Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Potowarny hałas


dsj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy spotkaliście się z taką sytuacją ? Zamieszczam filmik na you tube. Podczas jazdy , właściwie już podczas parkowania nagle dziwny odgłos z dochodzący z silnika. Sprzęgło zaczęło być inaczej odczuwalne , jakby twardszy pedał . Po zatrzymaniu i otwarciu klapy miałam wrażenie ze silnik wyskoczy na ulice. Aktualnie autko czeka na diagnozę.

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Megan II 1.9 dci 160 tys przebiegu. Turbina po regeneracji, wtryski po wymianie , głowica planowana, rozrząd wymieniany rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO opinia ich powinna brzmieć - uszkodzone panewki/panewka. silnik do remontu. w zwiazku z tym, że to koszt raczej niemały, to trzeba obmyśleć, co robić dalej - albo porządny remont wszystkiego, albo - ryzyk fizyk - używka silnik. ja bym wybrał remont, ale w porządnym zakładzie, bo wtedy silnik pohula następne 300 kkm :D

jakie były wcześniej objawy tego stanu? musiałaś coś słyszeć, jakiś klekot, stuki. teraz IMHO aż słychać, jak metal trze o metal.

 

tu na ten temat:

http://megane.com.pl/topic/40715-przekrecona-panewka-scenic-ii-19/page__p__315271__hl__panewki__fromsearch__1#entry315271

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych objawów, dosłownie żadnych. Jedynie na zjeżdzie przed parkingiem na którym zaprakowałam , usłyszałam inną pracę głośniejszą silnika, no i inne czucie sprzęgła (pedał twardszy). Na szczescie był to moment kiedy miałam własnie stanąć, po otwarciu maski - jak wyżej pisałam koszmar myslałam że silnik wysokczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzone panewki/panewka

OK, częstotliwość jęków i pisków by na to wskazywała, jednak co ma do tego zauważona i opisana zmiana w twardości sprzęgła???

Jeśli to będzie na zespole sprzęgła awaria, to może zaistnieć zmiana jego twardości, a częstotliwość odgłosów będzie taka sama, 1 raz na 1 obrót walu.

Tu nie miałbym pewności, by to tak jednoznacznie stwierdzić i zdiagnozować jako panewki na wale.

By wydłubać silnik do diagnozy i tak lepiej od niego skrzynię biegów odłączyć, a to pozwoli na sprzęgło i jego podzespoły popatrzeć. Może wyciąganie silnika nie będzie konieczne, bo już w tym miejscu uszkodzenie odnajdą???

Ja bym przynajmniej od tego zaczynał.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sciągnięciu miski olejowej Panowie dzwonili że nie znaleziono żadnych opiłków i metali - czyli olej czyty. Obracano ręcznie wał przy zdemontowanej misce olejowej - obracanie wału swobodne z oparami w pewnym miejscu. Obecnie demontowana jest skyrznia biegów i mają sprawdzać swobodne obracanie samego wału bez dwumasu. Wczesniej zdagnozowano mi przecieki na uczeczlniaczu olejowym ( silnik-sprzęgło).

Czuje że nie predko wróce do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniono koło dwumasowe , sprzęgło , uszczelniacz na silnkiu , olej ,filtry. Po odpaleniu dzwięku niebyło. Ucieszona ruszyłam w końcu do domu na Pn Polski - po przejchaniu 40 km znów to samo. Ten sam dziwęk. Masakraaa. 4 tyś zł wydane na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!