Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna reakcja świateł tylnich przy hamowaniu


hireter

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc.

 

Ostatnio zauważyłem że światło prawe tylnie zaczeło wariować.

 

Pojazd: Renault Megane Kombii 1.6 16v, 1999r

 

Kiedy mam włączone światła mijania/postojowe i zaczynam hamować. Prawy tylni refrektor gaśnie całkowicie (pozostałe światła się swiecą).

Kiedy cofam (mam włączone światła micjania/postojowe), światła cofania się swiecą do momentu wciśnięcia hamulca wtedy sytuacja powtarza się jak wyżej.

Kiedy natomiast nie mam włączonych świateł mijania i zaczynam hamować światła w refrektorze prawym tylnim się zapalają ale tak jakby słabiej od lewego refrektora (coś ala jakby był na światłach postojowych.

Dodatkowo kiedy nie mam włączonych świateł i daje wsteczny bądź hamuje, mój licznik się podświetla.

 

Problemem dodatkowo jest to że podczas hamowania w prawym tylnim refrektorze wyłącza mi się kierunkowskaz tylni prawy (reszta działa bez zarzutu)

 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez hireter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megance (jeździ nią córka) też pojawiała sie dyskoteka z podświetleniem wskaźników na desce przy włączeniu wstecznego lub naciśnięciu hamulca, co się działo z tyłu tego już nie sprawdzałem. U mnie powodem był słaby i lekko przypalony (przyczerniony) styk na połączeniu przewodów z tylną lewą lampą (na przewodzie masowym). Za pierwszym razem wyczyściłem styki i prysnąłem kontaktronem, pomogło na jakiś czas, po ponownym przeczyszczeniu styków i lekkim przygięciu blaszki stykowej we wtyczce + kontaktron do dnia dzisiejszego jest spokój.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak masy/styku w tylnych lampach, ew w dużej kostce pod lewym plastikowym progiem wewnątrz kabiny.

 

Temat już wielokrotnie był omawiany na forum, dlatego zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!