Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schemat kostek przy lampach Xenon Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

MISTAR, to że żarnik przestał świecić nie oznacza, że sie wypalił. W Megane bardzo często padały przetwornice. Także zanim kupisz żarówkę radzę sprawdzić to, przekładając żarnik z drugiej lampy. Wtedy będziesz miał pewność. I jeszcze jedno. Nie zapomnij, że żarówki wymienia się parami.

 

W celu wymiany żarnika wskazany jest demontaż reflektora. Po wymianie żarówki xenonowej, konieczne jest ustawienie parametrów początkowych systemu i

przeprowadzenie regulacji reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja do reflektorów ksenonowych postanowiłem wsadzić zestaw HID. Po pierwsze i tak nie bedę miał regulowanej wysokosci bo silniczkiem krokowym steruje przetwornica która dostaje sygnał z czujników, których defakto i tak nie mam :( Druga sprawa to koszta oryginalna używana przetwornica wydatek od 150zł + 100zł za żarówkę co w komplecie daje nam kwotę 500zł. Za tą kasę kupie zestaw HID z gwarancją. Wiadome bedzie trochę wiecej lutowania ale bez tego i tak by się nie obeszło.

 

Jest możliwość wyminany silniczka na silnik który działa przy manualnym ustawieniu wysokości światła ??

 

Dla potomnych: wydaję mi się że lepiej kupić zwykłe klosze soczewkowe i wsadzić Hid niż bawić się w przerabianie instalacji pod xenony. Dużo mniej roboty a efekt końcowy identyczny 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do reflektorów ksenonowych postanowiłem wsadzić zestaw HID.

Ojjjj :-( nie popieram tego. Polecam lekturę Zestaw Xenon BOSCH

Po pierwsze i tak nie bedę miał regulowanej wysokosci bo silniczkiem krokowym steruje przetwornica która dostaje sygnał z czujników, których defakto i tak nie mam.
A myślisz że wszyscy pozostali jak robią? Omijają wszystkie czujniki. Ciągnięcie nowej wiązki, koszt czujników i programowanie tego staje sie rzeczą nieopłacalną.
Druga sprawa to koszta oryginalna używana przetwornica wydatek od 150zł + 100zł za żarówkę co w komplecie daje nam kwotę 500zł. Za tą kasę kupie zestaw HID z gwarancją.
Przetwornica oryginalna 300-450zł, przewodzik 50-100zł, cewka 50-150zł, żarówki od 70-150zł zależy czy nowa czy używana, czy z mendla czy oryginalnie zapakowana.
Jest możliwość wyminany silniczka na silnik który działa przy manualnym ustawieniu wysokości światła ??
Oczywiście, że jest. :) Dziwię się, że zdecydowałeś się na montaż xenonów nie wiedząc czy będzie regulacja. :evil:
Dla potomnych: wydaję mi się że lepiej kupić zwykłe klosze soczewkowe i wsadzić Hid niż bawić się w przerabianie instalacji pod xenony. Dużo mniej roboty a efekt końcowy identyczny

Czy to będzie HiD czy oryginalna przetwornica to ta sama robota. Tu jest rzeźba i tu, a nawet przy HiDzie większa. Musisz doprowadzić przewód od przetwornicy, przewód do silniczka, pozaklejać otwory od oryginalnej przetwornicy, nie wiadomo jak wypadnie szczelność klosza. Oryginał to oryginał, wszystko na swoim miejscu, szczelne i tylko jedna wiązka do klosza idzie. :)

 

W poprzednim aucie, w Clio miałem założone xenony i pewnego dnia przez moją nieuwagę wjechałem babie w d..pe. Auto miałem ubezpieczone w Warcie. Wypłata odszkodowania przebiegła by bezproblemowo, gdy nie xenony, które nie wychodziły w tym roczniku Clio. Nieoryginalna instalacja = kasa się nie należy. Na szczęście miałem full pakiet, na oryginale i bez udziału własnego. Dostałem tyle kasy że starczyło na naprawę auta w ASO i na xenony, i jeszcze zostało :( . Mój kolega zna przypadek gdzie ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania po wydaniu opinii potwierdzonej przez eksperta, ze auto było wyposażone w przerobione światła mijania.

 

Także radzę osobiście dołożyć pare stówek i zrobić na oryginale. Ja już mam wszystko opracowane co i jak, gdzie z czym. Czekam tylko jak się ociepli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia oryginalnej wiązki do reflektorów xenonowych do Megane II ph1

 

6.jpg

 

Zdjęcia wtyczek przychodzących do reflektora

 

13.jpg

 

18.jpg

 

14.jpg

 

Początek wiązki, wtyczki znajdują się w puszce z bezpiecznikami pod maską

 

1.jpg

 

Wtyczka główna (po lewej wtyczka wiazki xenon, po prawej wtyczka oryginalna)

 

11.jpg

 

 

 

Wtyczka druga (prawdopodobnie ta sterująca poziomowaniem, zresztą jeszcze nie sprawdzilem). Na drugim zdjęciu od góry wtyczka wiązki xenon, na dole oryginalna.

 

12.jpg

 

3.jpg

 

No i teraz eksperyment, odłaczyłem oryginalne wtyczki podłaczyłem wiązke od xenonów (pasuje tylko główna wtyczka, ta druga ma minimalnie przesunięte rowki)

17.jpg

 

7.jpg

 

No i tylko zaświeciły awaryjki z braku czasu olałem temat i poleciałem pić wino z dziewczyną :(

 

15.jpg

 

[ Dodano: 2008-02-15, 20:55 ]

No i założyłem xenony :))) chyba jako pierwszy :) Co do tych wtyczek o których pisałem że nie pasują to wszystko jest OK, nie zauważyłem drugiej takiej samej pod kablami więc tylko wystarczyło wymienić wiązke kabli i wszystko działa bez żadnych przeróbek instalacji. Do tego mamy dwa dodatkowe kable w wiązce do spryskiwaczy reflektorów. Regulacja niestety nie działa, muszę znaleść na to sposób bo przy każdym właczeniu świateł najpierw światła idą na dół następnie do góry poczym powoli ustawiają się w najnizszej pozycji. Trochę słaby zasięg ale i tak ładnie oświetla. Wrzucę opis kostek jeśli komuś zachce się własnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się jak znajdziesz chwilę:

- fotkami z montażu

- całkowitym kosztem z listą zakupów

- ogólnie jak najwięcej informacji będzie wskazane

 

No i ja już nie rozumiem, masz w końcu oryginalne xenony czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja już nie rozumiem, masz w końcu oryginalne xenony czy nie?

 

Tak, mam orginalne xenony

 

Moje koszta:

 

Reflektory xenonowe dwie sztuki 550zł

Przetwornice dwie sztuki 400zł

kable od przetwornic do żarówek 50zł

żarówki +żarniki +wiązka kabli xenon 200zł

------------------

Razem: 1200zł

 

Udało mi sie kilka rzeczy kupic okazyjnie wiec jeśli komuś uda się taniej to założyć to bedzie sukces.

 

- Zdjęć z instalacji nie bedzie bo lampy są już założone. Jeśli potrafi ktoś ściagnąć zderzak to większej filozofji jak odkrecenie lamp i wsadzenie nowej wiązki nie ma.

 

- Wrzucę jeszcze moje schematy które miały mi pomoc w zmianie insalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!