Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie na gazie


jacko55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 tygodni jestem posiadaczem instalacji gazowej w mojej "reni"(meganka II z 1.6 16V kombi). Na pełnym zbiorniku tj. około 35l przejeżdżam mniej więcej 330km. Spalanie więc na poziomie 10l/100km. Wydaje mi się to trochę dużo(spalanie na benzynie 7l). Można coś jeszcze z tym zrobić? Posiadam instalację sekwencyjną firmy KME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to będzie paliło, o ile nawet nie powinno ciut więcej. Na budę w hatchbacku meganki II, silnik 2.0 to za mało, o 1.6 w kombi to już nie mówimy w ogóle, że to jedzie. Im więcej ma silnik roboty tym więcej wkopci. Dużo zależy od wtrysków i wystrojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze do tego wszystkiego dochodzi to, że w momencie gdy przęłącza się z benzyny na gaz to następuje spadek obrotów(lekkie dławienie się) przez około 3-5 sekund. Czy to jest normalne zjawisko czy tak nie powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przęłącza się z benzyny na gaz to następuje spadek obrotów(lekkie dławienie się) przez około 3-5 sekund. Czy to jest normalne zjawisko czy tak nie powinno być?

Nie,nie powinno. U mnie nawet nie zająknie się przy zmianie zasilania.Masz źle dobrane dysze lub ciśnienie i ECU skraca lub wydłuża sobie czasy Pb względem czasów LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet przełączanie GAZ-PB-GAZ-PB w trakcie przyspieszania - noga w podłodze - silniczek nawet nie drgnie - choć w takiej sytuacji ewentualne niedobory paliwa powinny być bardzo wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echo <czerwona>

 

No właśnie. A u mnie, gdy przyspieszam tak jak mówisz "noga w podłodze" to czuć całkowity spadek mocy przez około 3 sekundy i jak LPG zaskoczy to już idzie :idea:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.13 - cytowanie

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam u mnie w 2.0 16 V spalanie gazu po miescie jest na granicy 12 l/100 km a paliwa spala ok 11 l/100 km :mrgreen: w zakladzie gdzie instalowali mi gaz mowili ze powinien spalac ok lit wiecej niz benzyny . Przejechalem juz na gazie 36 000 i zadnych problemow a instalacja to stag 300 . Tak czy owak ile by nie bylo zawsze jest troszke taniej :D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!