Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jeden, but, halas i pojezdzone :(


jazel

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie rozawazam wszystkie za i przeciw. Nawet opcje ze zdjeciem kol i utopieniem dziada w jakims wyrobisku :evil:

 

btw. mozna do 1.6 wsadzic jakas lepsza skrzynie bez wiekszych przerobek? Bo bez jaj zmienianie skrzyni co pol roku jest dla mnie coraz sredniejsza rozrywka. (chociaz moze teraz z plastrem (czyt. wyzej) pociagnie z 8 miesiecy?)

 

Po wakacjach jak portfel mialem wypchany planowalem zmienic na 1.9dCi 130km + chip i teraz troche (bardzo?) zaluje ze sie rozmyslilem (sentyment). Tam podobno sa duzo lepsze skrzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazel, jak bedziesz topił auto to zadzwoń po mnie bo chciałbym pare gadżetów z Twojego do siebie bo masz ładnie w środku :-) ,

 

lepszej skrzynie to raczej nie ma, moze od 2.0 ale tam są inne przełożenia więc bez sensu robota...

 

A chciałeś założyć silnik 1,9 czy zmienić auto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem co mi sie bardziej oplaca. Ale chyba cale auto.

 

Przy swapie podejzewam, ze musze zmienic silnik, skrzynie, osprzet, komputer, wydech, bak (przynajmniej sam wlew :-) ) zegary etc. Nie wiem jak zawieszenie z przodu (polosie, wahacze etc.).

 

Jakbym chcial zmieniac cale auto, to mogloby mi sie nie udac znalezc z szyberdachem (a jestem w nim zakochany) i takim wposarzeniem, ta tapicera (moj jest salonowy, sam wszystko wybieralem- wtedy dla mamy :-)) itd. Ale mysle, ze musialbym doplacic jakies 7-9000 (patrzac po allegro). +Szyber Webasto taki wypasiony kosztuje ok. 2000.

 

Btw. OT@kolek: mowilem Ci za ile poszla ta Megana Sport z ktorej ty chciales fotele, a ja zderzak i wydech? Za 8500. Podobno nie byla rozwalona, tylko nie miala papierow - tyle mi gosc powiedzial. Jakbym wiedzial, ze taka cena to bym sie minuty nie zastanawial ;-) Za sama deske bym dostal polowe kasy spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tą skrzynią. Ja u siebie zrobiłem podobnie ponieważ preferuję sportowy styl jazdy. W taki oto sposób zarżnąłem skrzynię :-) powiedz czy jak pchasz auto z kołami idealnie prosto to też tak szarpie?? Bo wtedy nie powinno jeśli to mechanizm różnicowy który padł właśnie u mnie. Na wprost miałem stały napęd na 2 koła! Ale jak zacząłem skręcać to szarpało autem że masakra!

Ale jeśli to dzieje się z lewej strony gdzie półoś nie jest zamocowana w skrzyni na stałe i mówisz że nie masz napędu czyli 1 nic, 2 nic a czasem szarpie to znaczy wg mnie że lewa półoś (od kierowcy) wyskoczyła Ci ze skrzyni. Czasem jak grzybki wejdą w szklankę w skrzyni to szarpie bo masz napęd. Gorsza sprawa że w Meg II to mocowanie było wzmocnione śrubami i jak coś się urwało to lipa :/ bo w Meg I jest tylko na seger. Wyskoczył mi ze dwa razy. Zaholowałem auto do domu. Rozebrałem półoś czyli gumę od strony skrzyni, włożyłem półoś, następnie seger i można było jeździć dalej. Niestety pewnego razu tak doj****em że wszystko się tam pozacinało i popsuło skrzynię a konkretnie różnicowy. Wymieniłem całą skrzynię i jak do tej pory odpukać wszystko ok tylko jedno co mnie denerwuje przy nowej skrzyni to czasem jak chcę średnio ostro ruszyć to mam takie wrażenie jakby koło podskakiwało i nieprzyjemnie telepie autem. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to podskakiwanie (tak jakby kolo wyrywalo sie do przodu, zeby zlapac przyczepnosc)mialem od zawsze - na kazdej skrzyni. Zreszta przy tej usterce w pierwszym momencie myslalem, ze to wlasnie takie podskakiwanie halasuje. I nagle zaczelo harowac tak konkretnie i to byl koniec.

 

Jeszcze pewnosci nie ma, czy to mechanizm. Mechanik wjechal na kanal, zdjal plyte, obejzal polosie i spuscil 200ml oleju ze skrzyni. Podobno same wiory. Polosie wygladaja OK. No i wlasnie w skrzyni podobno cos sie blokuje. Wszytko narazie jest w calosci, bo ja w tej chwili kombinuje co robic dalej, a samochod spokojnie stoi sobie na placu i czeka na moja decyzje... Dopiero jak sie robierze, to bedzie wiadomo co i jak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wakacjach jak portfel mialem wypchany planowalem zmienic na 1.9dCi 130km + chip i teraz troche (bardzo?) zaluje ze sie rozmyslilem (sentyment). Tam podobno sa duzo lepsze skrzynie...
hmmm....widze, że zupełnie nie tędy droga do Twojego celu którym jest mocno agresywna jazda. Do tego celu potrzebujesz golfa 2 GTI, względnie astre GSI gdzie cześci na szrocie kupisz całe wiadro za pół stówki. Jeżeli uważasz, że dCi + chip otrzymasz rajdówke to jesteś w błędzie. Newton pomoże Ci ale w uzyskaniu wyścigówki. Pisze to po to aby Ci uświadomić , że chip napędzi Ci Nm w okolicach nawet 340 do wykorzystania w przedziale 2000obr. Oznacza to , że nawet jak skrzynia wytrzyma to Twoim stylem jazdy po dwóch miesiącach będziesz zmuszony założyć sprzęgło ze spieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady. Nie rajduje az tak. Mialem slaby tydzien, chcialem sie rozladowac i troche depnalem. Wyszlo co wyszlo - mam nauczke. Nie pierwsza, nie ostatnia.

 

Diesel ma wiecej zalet (nie widze wad). Raz ze ta skrzynia, dwa, ze mniej pali, a trzy (ale dopiero na trzecim miejscu stawiam) - moc. I ta moc przyda sie o tyle, ze nie bede musial tak katowac i zazynac samochodu zeby osiagnac dynamike taka jaka mam w tej chwili. Poza tym tak jak pisze chetnie kupie samochod pozbawiony choroby wieku dzieciecego (z poczatku produkcji modelu).

Niewiem - gdyby nie kasa i to ze mi sie nie chce bawic w sprzedawanie/kupowanie, to nie ma sie nad czym zastanawiac...

 

[ Dodano: 2007-11-08, 20:28 ]

zdjecie065and8.th.jpg

Pytania?

 

Za naprawe chca 1000pln (+250 za wyjecie/wlozenie skrzyni w Opolu). Dzwonilem po Krakowie - najtansza skrzynie znalazlem za 1200 (jak oddam stara). Jest skrzynia pod poznaniem za 700, jakas w Dolnoslaskim w podobnych pieniadzach, na polnocy Polski tez sa ponizej 1000. Ale szkoda mi czasu i kasy, zeby jechac, a tak na wysylke troche sie boje, bo chce jakas gwarancje i wole zobaczyc co biore. Nie wiem jeszce na co sie zdecyduje. Chyba bede naprawial. Ewentualnie wezme ta za 1200, moze jeszcze cos urwe.

 

A tak OT - bylem przed chwila w Czernichowie (robia tam skrzynie do francuzow), wchodze rozgladam sie i mowie: "po lokalu wnosze, ze malo awaryjne te skrzynie we francuzach nie sa". Smiali sie, bo zgadlem. Roboty maja sporo i da sie z tego zyc. Poza tym pokazali mi pare rozwalencow z 1.9dCi. Co troche mnie zmartwilo :-(

Czekaja co bedzie z nowa Laguna, bo podobno ma byc jakis postep ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!