Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka SERVICE się świeci


Boski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Przepraszam za zaśmiecanie forum ale...

OD tygodnia jestem (a właściwie żona) uzytkownikiem Scenica z roku 2008 w wersji Alize.

OD momentu zakupu samochodu wyskakiwał komunikat aby zaplanować przegląd.

Autko ma około 56.500 km.

Nic strasznego, ale od wczoraj świeci się kontrolka SERVICE.

W manualu napisano że jak sie owa kontrolka świeci to jest problem. Sprawa taka, że prócz tego service nic innego się nie świeci, tylko cały czas komunikat z "zaplanuj przegląd" się wyświetla.

Czy zatem problem jakiś jest, czy tez ma to związek z tym przeglądem, czy tez przewrażliwiony jestem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa taka, że prócz tego service nic innego się nie świeci, tylko cały czas komunikat z "zaplanuj przegląd" się wyświetla.

Skoro już zapalił się SERVIS, to przeczytaj uważnie komunikat, zapewne się zmienił na WYKONAJ PRZEGLĄD.

To tylko przypomnienie, że albo przekroczyłeś limit kilometrów od ostatniego przeglądu, albo minął rok. Komunikat się pojawia zawsze albo przed ustalonym przebiegiem, albo datą, w zależności co szybciej nastąpi.

Miałem identycznie u siebie i zignorowałem i pierwszy jak i drugi komunikat z kontrolka SERVIS gdyż miałem niespełna 10 tys, km za rok przejechane. Jeździłem tak jeszcze kilka miesięcy, do około 15 tys km i wówczas wymieniłem olej i filtry. Komunikat i kontrolkę kasujesz sam, przełączając wskazania komputera na komunikaty i w tym momencie przytrzymujesz przez chwilę przycisk na prawej manetce do czasu aż zobaczysz nowy dystans do kolejnego przeglądu.

To oczywiście robisz jeśli auto jest już po gwarancji i jak zdecydujesz się sam to wymieniać. Jeśli nie, to najlepiej umów się w ASO na wizytę i przegląd na 60 tys. zgodnie z książką przeglądów.

To co widzisz na wyświetlaczu nie jest jednak sytuacją awaryjną....

 

Dodano: 27 paź 2012 - 00:38

W manualu napisano że jak sie owa kontrolka świeci to jest problem

Problem jest tylko wtedy jak SERVIS świeci się z inną kontrolką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gojgien za odpowiedź.

Akurat planuje zmianić rozrząd, wymienic swiece i wszytskie płyny (w tym olej) aby miec spokój na najbliższy rok.

Ale ASO podziekuję, mam dobrego mechanika co sie starym scenikiem zajmował i narzekać na niego nie mogę :(

 

Dzięki raz jeszcze za odpowiedź. Już spokojnym jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!