Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika


pawel_1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam take pytanie czy mając silnik 1.5 dci 82 km k9k d722 szykuje się wymiana.Rozumiem że musi byc o tych samych numerach jakie będą najlepiej zblożone za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny dodam że rozrusznik mam styłu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwał się korbowód mechanik stwierdził że naprawa tego silnika przewyszy koszty używanego.Co oznacza litera D w kodzie silnika bo znalazłem taki k9k 722 a ja mam k9k D722 proszę o pilną podpowiedz czy kupic cały z wtryskami i pompą czy goły słupek.Jaka jest dopuszczalna norma przelewów wtrysków mi wyszło niecałe 20mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 20mil

Nie bardzo rozumiem, wtryski tryskają Ci paliwem na 20 mil :(

 

Przypominam i proszę o stosowanie odpowiednik skrótów jednostek, jeżeli ktoś nie wie, niech zapyta wujka Gugla.

Niektórzy z Was mają pretensje, że administracja czepia się pl-literek i "o z kreską", a to przecież forum techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k9k D722 biblia (kwiecień 2005) nic nie mówi o takim kodzie silnika

thumb_hosting_zdjec_1351868779__kod.jpg

poza tym - uważam, że mechanik się nie zna, skoro proponuje używkę. nie od dziś wiadomo, że to naprawdę spora loteria, a jak wtopisz to będziesz miał podwójny koszt: "nowy" stary silnik + jego naprawa. poczytaj posty, jak to niektórym silniki się wysr..ły po 1000 km, bo motodoktor przestał działać...

 

kodt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaam gdzie w lubelskim znajdę dobrego mechanika od silników w miare nie drogiego bo mam dylemat czy kupowac używany czy naprawic swój.Jakie mogą byc koszty naprawy mojego silnika.Dwie dziury w misce olejowej i urwany korbowód.Pozdrawiam

 

Dodano 06 listopad 2012 - 23:13

Witam znalazłem silnik o takim kodzie k9k S 7220 ostatnia cyfra zero przekreslona B80 23 10 zera przekreslone.Wydaje mi się że powinien pasowac pochodzi z scenica 2 o przebiegu 113000 z wyglondu jest taki sam jak mój kompletny tylko bez wtrysków.Pompa wtryskowa DELPHI.Sprawdzałem mój kod silnika na podstawie vin typ silnika k9k,nr silnika D269164,wyz.silnika 722 tylko niewiem dlaczego niema litery D a umnie na tabliczce jest.Proszę o szybką podpowiedz bo zamierzam go kupic.

Masz już taki temat, po co zakładasz kolejny :(

Scaliłem oba wątki

 

Dodano: 06 lis 2012 - 10:13

Prosba o odpowiedz na podobny wątek silnik i jego kod.Proszę o pilną podpowiedz.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!